(Видео)ЦЕЛА ФАМИЛИЈА ЌЕ ГИ ИСКИНЕМЕ ЧЛЕНСКИТЕ ОД СДСМ: Гевгеличанец во емисија во живо – ова е криминал, дојдете на граница да снимите кој криминал се прави

  • June 14, 2018

Во контактната емисија на 24Вести се јави гледач од гевгелиско, кој тврди дека живеел на неколку стотици метри од грчката граница, незадоволен од Заев и неговите како што вели, лаги, во врска со името

 

Тој ги покани медиумите да дојдат на границата за да снимат каков криминал се прави откако се променила власта, и се закани дека ќе ги искине членските карти од СДСМ пред телевизија бидејќи гласал за Република Македонија, а Заев ги излажал и го променил името.

Како што вели, се покајале што гласале за Заев, против Груевски.

Претходно «
Следно »