Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВИДЕО ОБРАЌАЊЕ НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Еден ден споменикот ќе биде поставен на местото на кое заслужува и ќе дојде ден и кога оние кои ова го прават ќе се срамат за своите постапки!

53%
User Rating

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави видео обраќање до граѓаните. Ова во иднина ќе биде еден од начините на редовна комуникација и соопштување на ставовите на Мицкоски.

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави видео обраќање до граѓаните. Ова во иднина ќе биде еден од начините на редовна комуникација и соопштување на ставовите на Мицкоски.

-Речиси и да нема ден, а да нема некој скандал приреден од владата. Граѓаните се чувствуваат неспокојни и свесен сум дека таа несигурност ги обесхрабрува и удира по нивното достоинство. Последниот таков чин, беше рушењето на споменикот на македонскиот револиционер Андон Ќосето. Можете да замислите каква е таа политика на омраза со која се посега по рушење на паметници на револуционери само затоа што не се изградени од актуелната власт. Омраза која што заслепува. Рушењето на споменици, секако не е активност со која се занимава една просперитетна влада чии погледи се кон иднината, тоа е чин кој го практикуваат ретроградни сили, како ИСИС во Сирија и талибанците во Авганистан, вели Мицкоски.

loading...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ посочува дека ако тоа е нивниот репер, тоа не е примерот кој го сакаат и почитуваат македонските граѓани.

-Се што е изградено е направено да им служи на македонските граѓани. Секој паметник останува за историјата и е израз на почит кон личностите кои оставиле трага, а работата на историчарите е да ја оценуваат и вреднуваат нивната улога. Ние не смееме да станеме држава која се срами и ги нагрдува своите херои. Јас одбивам да ги споделувам таквите вредности. Едно е сигурно, ќе дојде ден овој споменик да биде поставен на местото на кое што заслужува, а исто така ќе дојде ден и кога оние кои ова го прават ќе се срамат за своите постапки и во тоа ве уверувам, нагласува тој.

Мицкоски додава дека сето ова е дел од сценариото за дефокусирање од вистинските теми, а ниските страсти треба да ги покријат прашањата на кои се нема одговор, за жал.

-Зошто има под 50 проценти реализација на планот 369, зошто граѓаните по речиси 9 месеци немаат подобар стандард, повисоки плати, пензии, зошто стечајците немаат решено статус, зошто нема проекти во образованието, инфраструктурата, здравството? Ова се вистинските теми за кои власта нема слух, и ова мора да биде променето. Граѓаните заслужуваат подобра Република Македонија, посочува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Видео обраќање

Еден ден споменикот ќе биде поставен на местото на кое заслужува и ќе дојде ден и кога оние кои ова го прават ќе се срамат за своите постапки.

Posted by Hristijan Mickoski on Thursday, 22 February 2018

loading...

19 Comments

 1. Goranб

  Споменикот несомнено дека ке се врати за оние послушници и наредници им посакувам децата да си ги дават со ортоми и спомен да не остане од предавниците комунистички.
  Ке има крф повраќање и каење до бесфест пред ЌОСЕТО

 2. Stole

  Доста време му требаше да се огласи, на него или на PR службата да провери се што се случува по коментарите на текстовите…..ебате таков претседател на ВМРО

 3. ZOKI

  RESPEKT ZA IZJAVATA NA MICKOVSKI SAMO TAKA ZAKANI IM SE DEKA KOGA CE DOJDETE NA VLAS SITE ZATVOR GI CEKA ZA PREDASTVO NA MAKEDONIJA I ZAKANI OD SDS KON OBICNIOT COVEK KOJ SI JA SAKA MAKEDONIJA

  • Цивилна непослушност

   Да навистина, што се сличи? Го немаше никаде и наеднаш го има… Нешто не е јасно тука …
   Ајде да се надеваме дека ке го бидне

  • AR

   hahah na sveti nikad ovoj metro ke ja dovede vro na vlast

 4. Risto

  Ako go trgnale spomenikot mislat deka ke bidat pomirni?
  Trkaloto se vrti pa nekoj nov makedonec ke zasluzi da mu se stavi spomenikot pred sudot zaedno do toj sto otstranija na nacin sto kazuva deka se pos’ rani od strav.
  p.s.
  Koj budala mu dal pravo na murtinecot deka Makedoncite sakaat vlez vo nato i eu ?
  Ako ima g’ z neka go stavi prasanjeto na referendum
  Moj Sovet e neka bega od Makedonija oti celoto negovo semejstvo ke plaka za toa sto sega go pravi .

 5. НИКОЛА

  ДОДЕКА ЗАЈАКОТ МУРТИНСКИ,ИСКУБАНАТА КОКОШКА ШЕЌЕРКА,ПРОЛИВЕР,ШИЛЕЖИШТЕТО НЕ БИДАТ ЛИКВИДИРАНИ ЌЕ СИ ПОИГРУВААТ СО ЧУВСТВАТА НА МАКЕДОНЕЦОТ.ДОСТА БЕШЕ ОД НИВНОТО РАСПАРЧУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА. МИЦКОВСКИ-ПОМАЛКУ ЗБОРУВАЊЕ ПОВЕЌЕ ДЕЛА. ДА ТЕ ВИДИМЕ НА ПРОТЕСТОТ МЕЃУ НАРОДОТ НА 27МИ ФЕБРУАРИ И ДА ДОКАЖИП ДЕКА ВИСТИНА СИ СО НАРОДОТ.

  • Goran

   Ako tok najavi da bide na protestot, protestot ke bide neuspesen.DPNE treba da se drzat podaleku od narodot

 6. Паисий

  Нямате срам, много лъжете..
  И той посмъртно “помакедончен”

  Къосето умира 1953 г. в Горна Джумая (Благоевград )на 98 години.
  До последно се е обявявал за българин.
  Тепал е подред србомани, гръкомани, турци.
  По заповед на ВМРО.

  • Branko MAKEDONSKI

   po zapoved na vMro ili vBro ? IDIOT ! i vo Makedonija blgarite se makedonci….a se znae kako pominuvale makedoncite vo blgarija ako se izjasnat za makedonci !

   • Цивилна непослушност

    Кој го пуштил ова Татарско куче овде?
    Убијте го под хитно!

  • MANIMAL666 МАКЕДОНСКИ

   Не ти е познато дека имало две ВМРО? 😉
   Едно македонско и едно болварско удбашко.

 7. MANIMAL666 МАКЕДОНСКИ

  Еден ден… ќе дојде времето… ќе се срамат…
  Пиздонците НЕМААТ срам – кому тоа не му е јасно, џабе живее.
  А еден ден и јас ќе бидам единствен владетел на Македонија и ќе дојде времето за чистење… }:-)
  Една порака до заблудените верни вмр-овци:
  Уште си го мамите умот дека мочковциве со вакви тралалајки нешто ќе направат?
  Соберете си се и направете го ВМРО МАКЕДОНСКО, а не на централнодеснозападноновоерскоболваристанско движење.
  Во спротивно, не сте ништо поарни.

  • Цивилна непослушност

   Потполно си во право!

 8. Цивилна непослушност

  Еееј! Се огласи чоеков. Абе имал глас …
  Ајде да видиме, можеби ке го бидне.

  Доста е партија сите за Македонија!

 9. Petar Avstralija

  Isto kako isis i talibancite shto rushea spomenici sega i SDSShiptarska go pravat toa.Niedna komunjarska partija vo svetot nema rusheno spomenici osven isis i talibancite.Sega dojde red i na zajko proliver kurvata shekerna i drugite banditi od SDSSh sram da im je koren nivni da ne ostani.Kolku se kolnati ovie predavnici izgleda kletvite ke gi stignat.

 10. Geshev-BG

  Ице, од твое име, со твоja богословиja, jaс се заклевам дека ќе се изсерам во уста на сите срби, србомани и антички педери во Македониja…..ако сакат да го jaдат, ако не да го дадат на Букефал.

  • Solun Skopje Sandanski vo Mkd

   Gancho, nema da stignes da se posers bidejki ke te ebat site po red – pred i da prdnes !

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ