Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео) ЌЕ ГО ЗАПАМЕТЕТЕ ОВА, ГАДОВИ ЕДНИ: Рогозин збесна на постапката на Романија па и упати остра реакција

28%
User Rating
Потпретседателот на Владата на Руската Федерација Дмитриј Рогозин напиша на Твитер, од каде што се гледа дека е бесен на Романија и така ја откри драмата која се случувала во воздух над оваа земја!

– Властите на Романија ги загрозија животите на патниците на летот S7, меѓу кои имаше и деца и жени. Гориво имаше доволно до Минск. Само почекајте го нашиот одговор, гадови-напиша Рогозин.

Всушност, Рускиот потпретседател на Владата бил во Кишињев на лична покана на претседателот Додон, со цивилен авион со ознака  S7. Денес требаше заедно со претседателот на Молдавија да оди во Бендер, каде што ќе се одржи настан во знак на  25-годишнина на мировната мисија во Дњестар.

Румынские власти подвергли опасности жизни пассажиров рейсового самолета S7, женщин и детей. Топлива хватило до Минска. Ждите ответа, гады

 Меѓутоа, романските власти одбиле да го пропуштат неговиот авион кон Кишињев, па руската делегација била принудена да се врати.
View image on Twitter

В Кишинёве попытались отказать в прилете рейсу из Домодедово компании S7, на котором планирует вылететь наша делегация

loading...

5 Comments

 1. Febo ...

  Epa makedoncinja povelete vo EU … ke si gi izlecime nekako frustraciite,barem i nie ke mozeme posle nakomu da stavime zabrana … za NATO ic da ne pravime muabet,ehhh koj ke e kako nas …

 2. Masulec

  A. Romancite gledam se stresoa.

 3. Bane

  C’e se stresat koga ke dojde vreme , no togash ke bide docna , zatoa shto kotelot vrie i koga ke prevrie Rusite ke im naplatat dolgovite na site pa i na Romanija.

 4. Bane

  C’e se stresat koga ke dojde vreme , no togash ke bide docna , zatoa shto kotelot vrie i koga ke prevrie Rusite ke im gi naplatat dolgovite na site pa i na Romanija.

 5. Ag`r

  Neebe nema da se tresat ke cekaat na Bugarite da vidat dali ke im uspee pupenjeto sto go najavuvaat. za ruskio gasen tek. Pa romancite ke ucat od nivnoto iskustvo. Borisov “pobednik ” vo makedonija ali e!an vo Rusija I Turcija.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ