(Видео) ЌЕ ГО ЗАПАМЕТЕТЕ ОВА, ГАДОВИ ЕДНИ: Рогозин збесна на постапката на Романија па и упати остра реакција

  • July 29, 2017
Потпретседателот на Владата на Руската Федерација Дмитриј Рогозин напиша на Твитер, од каде што се гледа дека е бесен на Романија и така ја откри драмата која се случувала во воздух над оваа земја!

– Властите на Романија ги загрозија животите на патниците на летот S7, меѓу кои имаше и деца и жени. Гориво имаше доволно до Минск. Само почекајте го нашиот одговор, гадови-напиша Рогозин.

Всушност, Рускиот потпретседател на Владата бил во Кишињев на лична покана на претседателот Додон, со цивилен авион со ознака  S7. Денес требаше заедно со претседателот на Молдавија да оди во Бендер, каде што ќе се одржи настан во знак на  25-годишнина на мировната мисија во Дњестар.

Румынские власти подвергли опасности жизни пассажиров рейсового самолета S7, женщин и детей. Топлива хватило до Минска. Ждите ответа, гады

 Меѓутоа, романските власти одбиле да го пропуштат неговиот авион кон Кишињев, па руската делегација била принудена да се врати.
View image on Twitter

В Кишинёве попытались отказать в прилете рейсу из Домодедово компании S7, на котором планирует вылететь наша делегация

Претходно «
Следно »

loading…