Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ НАЗНАЧУВА ПЕДОФИЛИ НА ВИСОКИ ФУНКЦИИ: Осуден за силување на малолетно девочје поставен за претседател на Сојузот на Тутунари!?

User Rating

Во пресудата стои дека Кире Неделковски викан Јајце на ден 16.08.2004 година малолетната девојка ја качил во сопствениот автомобил по што ја одвел во кафеана и со закани и тупаници ја принудувал да пие алкохол. Потоа ја однел во Националниот парк Пелистер по што извршил полови дејствија

Кире Неделковски, кој на јавноста и беше промовиран за член на Агро советот на СДСМ, а претходно беше актуелен по таканаречените тутунарски протести, се осудува за кривично дело силување и тоа на малолетно лице-15 годишно девојче. Во пресудата стои дека Кире Неделковски викан Јајце на ден 16.08.2004 година малолетната девојка ја качил во сопствениот автомобил по што ја одвел во кафеана и со закани и тупаници ја принудувал да пие алкохол. Потоа ја однел во Националниот парк Пелистер по што извршил полови дејствија. Уште пошокантно е што младото девојче претходно му било познато на Неделковски. Впрочем, тие биле од истото битолско село, а нејзиното семејство биле и куќни пријатели со семејството на Неделковски.

loading...

Обвинетиот Неделковски пред судот одрекувал дека се случил полов напад, но по извршените вештачења и изјавата на жртвата и изјавите на дел од сведоците, Битолскиот суд донесува судска пресуда со која Неделковски се осудува на казна затвор од 6 месеци. Казната Неделковски започнал да ја издржува во битолскиот затвор од 20.01.2010 година.

Денес, истиот тој е назначен за претседател на Сојузот на Тутунари и тоа по предлог на министерот за земјоделство Љупчо Николовски и советникот на Заев за земјоделие Ленче Николовска.

На ваквиот избор реагираше и Душан Илиевски на јавноста познат како Душко Млекарот, кој заедно со Кире Неделковски учествуваа во организацијата на т.н. тутунарски протести пред неколку години.

loading...

7 Comments

 1. MaJestic

  Заев ќе правел реформи во правосудството, ете ова очекувајте го, никаков морал, етика …
  Затоа аја, каја да се спремаме. Да се разбуди свеста и совеста кај народот и населението.

 2. MaJestic

  И која е таа казна од 6 месеци затвор за педофилија. Опни го таму говедото од неколку години, или ако не се оправува кастрација, кое е ова нашево правосудство, ви се молам … Само народен суд!

 3. kire

  PA IMA LI EDEN ZDRAV COVEK VO SDSS ILI DA NEE VMESAN VO NEKAKVA AFERA OD KRIMINAL I DRUGI PERVERZNI DELA.

 4. selcuk

  Psihopatska zbristina

 5. Trpe

  Pa kogo da stavat vo kriminalna vlada sekako kriminalec a ovoj e i pedofil so sto gi zadovoluva site kriteriumi na “novata reformska vlada za zivot na site”postavena na sila od “nasite zapadni prijateli” koi bidejki mnogu ne sakaat gi sobraa site kriminalm\ni tipovi vo vlasata bidejki samo takvi si ja prodavaat i spostvenata majka za pari!

 6. lajka

  kastracija samo za takvite

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ