Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВМРО-ДПМНЕ:СДС и на Велика Сабота не пропушти да го лаже и манипулира сопствениот народ

User Rating

СДС и на Велика Сабота, ден пред најголемиот христијански празник Велигден, не пропушти да испрати соопштение со кое го лаже и манипулира сопствениот народ, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

vmro-dpmne-4

Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

Оваа партија во континуитет со своето дејствување го навредува сопствениот народ, традиционалните вредности градени со векови и сопствената држава.

СДС е партијата која премолчено ја прифати Тиранската платформа со која се разнебитува државата.

СДС е пертијата која активно работи на реализација на Тиранската платформа.

СДС е партијата која е подготвена по секоја цена да се добере до власт, па дури и да реализира насилно сценарио за погазување на волјата на граѓаните, јасно изразена на избори.

Оваа партија е заложник на своето криминогено раководство кое за да избегне соочување со правдата покажа дека е подготвено да гази на се, на својот народ, на националните и државните интереси, на темелите на државата.

Правдата за криминалите ќе ги стигне ликовите од раководтсвото на СДС.

Народниот суд на следните избори јасно и недвосмислено ќе ја казни антидржавната и деструктивна политика на аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДС.

Затоа народот е на нозе!

Затоа Македонија се буди!

loading...

2 Comments

  1. Miomir

    Narodot se budi a sto e so vas .vie cekate..narpdot da raboti za. Vas morate sami da odrabotite a SDSsso se predavnicko -kteminogena lopovsko- drogeraska partija za niv nevazi denesniov prznik NARODE VNIMAVAJTE VECERVA OVIE KOMUNJARI SO NIVNATA KOALICIJA ISIS MOZAT DA NAPRAVAT NEREDI ATENTATI A POSEBNO NE DA ZEMATE HRANA OVIE KOPILINJA SE SPREMAAT ZA GRAGANSKA VOJNA

  2. Miomir

    Narodot se budi a sto e so vas .vie cekate..narodot da raboti za. vas morate sami da odrabotite a SDSsso se predavnicko -kreminogena lopovsko- drogeraska partija za niv nevazi denesniov prznik NARODE VNIMAVAJTE VECERVA OVIE KOMUNJARI SO NIVNATA KOALICIJA ISIS MOZAT DA NAPRAVAT NEREDI ATENTATI A POSEBNO DA
    NE ZEMATE HRANA OD NIVNI RACE
    OVIE KOPILINJA SE SPREMAAT ZA GRAGANSKA VOJNA

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ