Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВМРО-ДПМНЕ:Стравот на СДС од Никола Груевски е се поочигледен

50%
User Rating

Стравот на СДС од Никола Груевски е се поочигледен, се вели во денешната реакција на ВМРО-ДПМНЕ во однос на соопштението на СДСМ.

Оттаму велат дека СДСМ се плаши од Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

-Поради преголемиот страв СДС праќа бледи и неосновани реакции. Народот ја виде на дело неспособноста, неработењето и расипничкото однесување на СДС. СДС за неполни 3 месеци ги задолжи идните генерации за над 150 милиони евра, а од државните резерви стопи над 120 милиони евра. Владата на Заев се задолжи до гуша без притоа да реализира една капитална инвестиција, напротив истите инвестиции ги стопира со нивниот ребаланс на буџетот, се вели во реакцијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ посочуваат дека СДСМ и нивното раководство единствено може да му завидуваат на Никола Груевски за сработеното за државата и граѓаните.

-Разликата помеѓу Никола Груевски и Зоран Заев е очигледна и токму поради таа разлика граѓаните ќе гласаат на 15-ти октомври за ВМРО-ДПМНЕ, за реални мерки и проекти, а не за празни ветувања и антидржавни политики, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

3 Comments

 1. Manimal

  Вам мочковци-чешачи-на-десно-назови-маде никако да ви стане јасно дека господарот ви ве шутна и дека народот нема врска со гласањето }:-).
  И дека другите мочковци-чешачи-на-лево-назови-маде му завидуваат само на господарот им (истиот како вашиот).
  Само, никој со зрно достоинство не знае шо ви е и на двете банди на лигави чешачи… 😉

 2. Mobilizacija

  За кого сработи и градеше Груевски со Македонски пари- за Бугарите или за Албанците, или и за двете држави (зависи до каде ги договориле меѓите)? ЗА МАКЕДОНЦИТЕ, после сите случувања и безобразна пасивност т.е соучесништво во разнебитувањето и умртвувањето на Македонија, сегашниов градител-опозиционер, СИГУРНО НЕ!!!!!

 3. Бог

  Банда комуњари и банда лажни патриоти … плус терористи нивни владини “партнети”. М’рш бандо једна, маму вам ваша!!!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ