Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕМАНТИРА ЛАГИТЕ: Лага се шпекулациите дека компанијата Оне.Вип своето седиште во Скопје ќе го сели во објект во сопственост на претседателот Никола Груевски и Сашо Мијалков!

User Rating

Шпекулациите дека компанијата Оне.Вип своето седиште во Скопје наводно ќе го сели во објект во сопственост на претседателот Никола Груевски и Сашо Мијалков се груба лага и манипулација, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

-Ниту Никола Груевски, ниту Сашо Мијалков се сопственици на посочениот објект, ниту пак поседуваат друг таков објект во центарот на градот. Целосна невистина е и изнесената шпекулација дека наводно од позиција на власт влијаеле на одлуката на ОНЕ.ВИП да го пресели своето седиште во Скопје. Овој текст е уште една потврда дека Зоран Заев, СДС и медиумите под нивна контрола имаат потреба секојдневно да ја дефокусираат јавноста и да пласираат секакви манипулации, без претходно да ги проверат само за да ја покријат антидржавната политика што ја водат, потенцираат од партијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ истакнуваат дека изнесените наводи во пишаниот текст кој го пренесоа порталите блиски до СДС се целосно неточни и најостро ги демантираме.

loading...

-Ве повикуваме овој демант да го објавите во целост и на начин и простор како веста која се демантира, велат од партијата.

loading...

6 Comments

 1. Manimal

  Де бре, дајте веќе еден доказ за семоќта на тој Мијалков :-).
  Со години слушам дека се е негово и дека сите ги рекетира, ама снимка јоктур.
  Ајмо Кале, шо сте вака заспани?!?

 2. СМК

  На Заев и Груевски да не им паѓа на памет да го менуваат името на Македонија!

 3. spirko

  Dosta se zanimavate vie so ovie sdsš
  r etardirani lazgovci i predavnici dajte da pocneme so dela .rabota
  Sto majka barate vo parlament ,namesto da se pripremate za prezemanje vlasta vie se zanimavate so komunjarive ili sega so OSTAVKATA NA GRUJOSKI ZAREM NE MIRISA SVE ODDOLGOVLEKUVANJE I PRAVENJE SAMI PROBLEMI DODEKA SE PRODADE IMETO NE MOI SEGA TREBA OTPOR NA PREDAVNICIVE ! I da se pokaze koe e VMRO.

 4. СПС

  Дали глеадате што се случува во Јемен?
  Одите прочитајте, можеби нешто и ќе ви текне!
  Еве да ве просветлам!
  Претседателот на Јемен сакал да направи “мировен договор” (нешто како Пржиното во два тома и Охридскиот договор) со Саудиска Арабија, па фино лепо 24 часа после објавата, Хутите го изрешетале.
  А што им направивме ние Македонците на првата тура политички издајници од 2001та?
  А што им направивме на пржинската група која ја докусури Македонија?
  И после ние сме прастара нација, а Хутите се племе!
  Треба да учиме и од нив и од Сиријците и од многу други народи кои имале доблест и храброст пред се, да си го одбранат домот и нацијата.
  Плашливоста е само една верзија на меко предавство и на себе си и што е најгорго предавство на неродените поколенија.
  Зарем не можеа вистинските патриоти, вистинските ВМРОвци после 1945тата година (нема потреба да одиме поназад во историјата, оти ова сеуште ни е ѓаволски свежо), да си седат мадро на газот и да уживаат во слободата, ами се бореа и скапуваа по затвори, на Голи Оток или помрачината ги јадеше?
  Тие умираа додека ние како деца ни беше плакнат мозокот со лажна историја и лажни идеали. Ченто не се ни спомнуваше, Богдановски исто така, Шишков исчезна без објаснување од и онака оскудната македонска кинематографија. Тие умираа зошто знаеа дека ако не кренат глас до ова ќе дојде. Што знаеме сега ние? Ништо!!! Чекаме страмно на ред за бесење, чекаме со наведнати глави. Овци, пашитна стока е тоа сме ние денешниве Македонци. Страм за себе си, страм за нашите предци, страм за идните генерации.
  Либија создадена од племенски сојузи е пореспектирана него ние кои писменост им дадовме на нациите.
  Почнуваат да струјат коментари демек и да бил ликвидиран Груевски или Заев тие што ќе дојделе можеле да бидат полоши! Која мизерија на заплашената душа! Мизерно образложение и оправдување за својата плашливост и мекото предавање на Македонија што и го правиме ние нејзините деца. Целата македонска нација се свтрела да ја убие својата мајка Македонија. Не ни чини, не ни даде доволно јадење, пиење, големи куќи и станови, па затоа сега ја предаваме дали со молчење или со бегање надвор. Ај барем да беше некоја мајка проклетница што не мачеше и не колнеше, ами таа кутрата раце и нозе и кинеа низ вековите и пак со она што преостана се обидуваше да не заштити, да ни дадае се што може мајка да даде, а ние нејзините деца и ги глодаме коските. Како? Со страв, кукавичлук, со немање храброст и доблест да се зачуваме себе си како нација!
  Зошто толку ќутиме?
  Зошто сме толку плашливци?
  Каде не води тоа?
  Како ќе им објасниме на децата и внуците кога тие кутрите не ќе можат да зборуваат и учат на свој мајчин јазик, мајчината наша кукавичка.
  Ги етикетираме политичарите дека се предавници и кукавици! Со што ние народот се разликуваме од нив кога ги остадовме неказнети да се шетаа и шепурат меѓу нас?
  Страм и арам да ни биде нас сите Македонците!

 5. Ag`r

  Siromastijata koja ni ja stvarat NATO I EU ne tera da se vrzuvame za politicki partii za ekzistencija, pol. partii koi dobro si ja odrabotija dolznosta kon nasiot dusman a na nasa steta, kobajagi ze grizele za nas !!!!! a ishodot e toa sto denes NEMAME PRO MAKEDONSKI POLITICAR, nekoi “lideri” se pokaza kako pogolemi kukavici I od narodot koj dva meseca marsirase niz skopje. Zamislete ne osuduvaa za nasata ljubov prema tatkovinata..I nisto ne im fale.. sami se…baraat da gi podrzuvame za toa sto ne osuduvaa I sudat zatoa sto sme patrioti I se boreme za nas Makedoncite. Zatoa sto ne smetaat za nedokvakani I prostaci… Dali toa sme/ste ?? Ako ne si so nas togas si protiv nas….. MORA da se najdeme na edno mesto…edna rabota da se razbereme… politicar ne ti pomaga samo moze da te zaebe I upotrebe za licni frustracii, izzivuvanje nad nasite zeni, sestri, isni soprugi…. deca. Site traeme za toa, oti sme svesni deka im dadovme previse prava kon nas I nasite zivoti. Zosto?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ