Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВМРО-ДПМНЕ МНОГУ БРЗО ЌЕ ЗАСТАНЕ НА ЗДРАВИ НОЗЕ: Изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

User Rating

Новиот список со имиња е спој на млади и искусни партиски кадри.

Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев.

loading...

Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски.

Членови на ИК се тројца претседатели на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода.

За членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, како што дознава КУРИР се избрани и: Владимир Нелоски, Даниела Рангелова, Игор Николов, Трајко Славевски, Драги Димитриевски, Влатко Ѓорчев, Силвана Ангелеска, Тони Михајловски, Димитар Димовски, Дафина Стојаноска, Златко Перински, Коце Трајановски, Дејан Јовановски, Дејанчо Ефтимов, Цветан Трипуновски, Игор Божиновски, Костадин Богданов, Ане Лашкоска и Бајрам Требишки.

Седницата на Централниот комитет на партијата се уште трае.

Како што изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски изрази надеж дека со овој избор во највисоките органи на партијата, ВМРО-ДПМНЕ во најскоро време ќе застане на цврсти нозе и уште побрзо ќе се врати на власт.

Според Мицкоски, ова е првичен состав на ИК кој во иднина ќе може да се зголеми со нови предлози. Тој додаде и дека се работи за спој на искусни и млади, енергични луѓе кои целиот свој живот биле дел од партиските структури.

loading...

4 Comments

 1. Trpe

  Ajde konsolidirajte se pa organizirajte protest koga ke dojde Stoltenberg za jasno da mu se kaz ene vo Nato so smeneto imei zakoni koj go potkopuvaat Makedonskiot suverenitet!

 2. СПС

  Кога ќе застане на свои нозе ДПМНЕ? Кога СДС целосно ќе ја уништи Македонија? И после што ќе му биде оправдување на ДПМНЕ? Не бевме на здрави нозе!

  • Kanalizacija

   Ako ne zabelezavte, tie veke ja unistija … vo 1944/45.
   Bandata DPMNE-ovci kazni patrioti yoa go imaa razbrano i se vpustija vo ograbuvanje nactoa sto ostana. Zatoa k#r gi bolese koga izbegaa od svoite Ustavni i zakonski obvrski i dolznosti i toa pod zakletvi zemeni!
   I nisto ne postoi vo taa zemja kanalizacija narecena fajrom da gi iznesi na pravda za takvo velepredastvo.
   I pazite kako gi lazea bezsvesnite fajromcinia “zemjata bila spremna za vo Evropa”!.
   Of lele, of leleee, drva drvosani!

 3. Ag`r

  Zosto Gruevski ne napravi vakvo nesto/ Sto go sprecuvase!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ