Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВМРО-ДПМНЕ НЕ Е САЛОНСКА ПАРТИЈА: Христијан Мицкоски од денес тргнува на терен

5%
User Rating

Започнувајќи од денеска, во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани.

Од партијата велат дека салонската политика не е одлика на ВМРО-ДПМНЕ и дека главната намера е да се комуницира со граѓаните кои се соочуваат со секојдневни проблеми. Од таму велат и дека Македонија стагнира и тоне во секоја област.

– Граѓаните имаат се повеќе проблеми и се препуштени самите на себе. Таквата коцкарска политика ја втурна државата за најкорумпирана земја во Европа, на дното по економскиот раст, без изгледи тоа да се подобри, граѓаните имаат изневерени очекувања од владата, која е удобна во своите кабинети и не го слуша гласот на народот, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

Мицкоски најпрво ќе го посети струмичкиот регион. Тој денес ќе има средба со младите во Струмица, па потоа ќе го посети Конче, па Вељуса, а на крајот од денот ќе одржи и состанок со општинскиот комитет на партијата во Струмица.

Во наредните неколку денови тој ќе ги посети и околните населени места и градови.

Од партијата велат дека секојдневната комуникација со граѓаните ќе стане траен белег на партијата, а не излоран принцип на работа. Освен Мицкоски на терен ќе бидат и останатите членови на Извршниот комитет и тоа се планира да биде константен начин на работа.

– Заедно со граѓаните ќе креираме политики и тоа е најдобриот начин да се дојде до решенија за многу од проблемите, имаме стручни луѓе, експерти и кадар кој тоа ќе го преточат во прецизна програма која ќе биде понудена на граѓаните, додаваат од партијата.

loading...

6 Comments

 1. Stole

  Од Конче и Вељуса ќе фати за Градошорци, па од тука за Смрдлива Вода и Прдејци,па Кукуречани и се така по ред по јаки ни комитетиве за да им објасни на комитите зошто морал( на сила натера, а тој не сакал) во недела навечер да ги прима газдата му Бејли и оној другиот ,вратарот од White House што дојде со него и баш во недела навечер да милно им каже дака Америка ни е најголемиот пријател и како непоколебливо чекориме кон НАТО и ЕУ ,со нивна помош секако…..а тие го пратија по комитетиве со порака оружје да се собира и кога ќе зазелени сите во шумата.

 2. 1_Канализација

  Овој со брадулчето што глуми …глуми … што ли глуми, знае ли некој ?
  Вие не сте ништо освен една банда лажни патриоти.
  Ако и тоа е сложено за вас да го разбетете тогаш знајте дека тоа значи дека сте исти како бандата комуњари, гниди !

 3. Temelko od Zrze

  Abe voj prosritukava na #bejlipusikur ke odel niz narodot , komedija , niz koj narod , site se sramat od vas , vie ne samo sto ja izgubivte doverbata kaj narodot nego i kaj členstvoto svoe ja nemate, kukavici, bezrbetnici i predavnici, abe sega miting da organizirate 100 duši nema da vi dojdat pleme predavničko da vi ebam, Nacionalna paetika eeej sveta VMRO , Delčev se prevrtuva vo grob, 51 pratenik imatr Bejli site ve stroe ne smeete a da kažete . Vie ne me pretstavuvate mene vie ste sooučesnici na na uništuvanjeto na MK i ke bidete zapišani kako najgolemiot sram na “VMRO” vo istprijata na MK , koseto , aerodromot , sega i albanski MK e veke uništena , a ti namesto da ja branat , da bidat na ulica so narodot , da napravat revolucija, toj po instrukcija na bejli ke odi faktički da go moli členstvoto da sedat mirni koga i Aceta na ploštad ke go srušat. Mrś be gnidi petokolonaši pički predavnički , ubavo partizanite im praveja na tie śto sorabotuvaa so okupatotorot- besilka

 4. Goran

  Vmro matematicka ti e oartikata.
  Crpnat fati se za borba za imeto,jazikot, za drzavata.
  Sega li najde dupe da ti vidi put, crpnat nizaeden.

 5. Предраг

  Ќе оди на ескурзија ОКОЛУ МАКЕДОНИЈА, како за последен пат, бидејќи кога ќе пројде двојазичноста, ќе се означи почетокот на крајот на нашата убава држава!

 6. Dejan Cair Makedonski

  a sto e jas mislam DUDLACKA PARTIJA KAJ BEJLI

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ