Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту граѓаните, ниту државата нема да прават отстапки само заради тоа што криминалецот Заев ги прифатил сите уцени

100%
User Rating

Обврските на СДС кон нарко-мафијата што им помагаше на изборите и кон сите кои го негираат македонскиот идентитет, никогаш нема да бидат прифатени од народот, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

vmro-dpmne-zgrada

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

Ниту граѓаните, ниту државата нема да прават отстапки само заради тоа што криминалецот Заев ги прифатил сите уцени.

Криминогеното раководство во врвот на СДС за да се спаси од затворски казни за бројните криминали подготвено е да дојде на власт по секоја цена, независно што тоа значи целосно реализирање на Тиранската Платформа.

Криминалецот Заев за да ги покрие своите криминали од Поткуп, Пуч, Цареви кули, па се до изборните измами тргуваше со највисоките државни и национални интереси.

Тиранската Платформа која му е скроена на Заев значи целосна двојазичност, промена на државните симболи, промена на името по грчки терк, федерализација  на државата и нејзина дисолуција во последна фаза.

За да формира Влада и да се спаси себе си од кривичен прогон Заев молкум ја проголтува секоја антидржавна изјава на Зијадин Села, кој Македонците ги прогласи за непостоечка нација, а државните симболи на Македонија не ги признава и сака да ги смени.

Заев молкум ја одобрува и секоја антидржавна изјава на Еди Рама, човекот кој му ја спакува Тиранската Платформа.

Македонија е заглавена во криза затоа што СДС сака да ја измами изборната волја на граѓаните и да го занемари гласот на мнозинството граѓани кои гласаа за ВМРО-ДПМНЕ.

Нови парламентарни избори заедно со локалните се најефективното решение за излез од кризата. На тие избори граѓаните ќе имаат реална можност да кажат што мислат за Тиранската Платформа и планот на Заев да ја редефинира државата.

СДС знае дека ќе биде казнет на избори од граѓаните и заради тоа почна и насилно да се пресметува со нив.

Граѓаните гледаат што и прави криминалното здружение СДС на државата и заради тоа се во толкав голем број на улиците во градовите низ Македонија. Тие со право се чувствуваат постизборно измамени.

Народот е на нозе!

Македонија се буди!

loading...

3 Comments

 1. siptaroMrazac

  bravo infomax!! taka e sds bez m! oti ova kriminalno kurvinsko siptarsko zdruzenie ili banda nema vrska so makedonia ili makedonci! inace bravo sto poslednive vesti redovno upotrebuvate sds namesto sds”m”. cisto poradi higiena . da ne ni go prljaat M!!!!

 2. Manimal

  Јас пак, фор д рекорд енд фјуча џенерејш`нс }:-):
  Народот Е РААААААЗЗЗББУУУУУДДДЕЕЕЕЕЕННН!!!
  МА ВИИИИЕЕЕЕ НЕЕЕЕЕ СТТТЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!

 3. Lukovski

  DRZAVATA KE IMA NOVO UREDUVANJE .
  KE JA OCISTIME OD MINISTRI I PRATENICI KOI UCESTVUVALE
  VO PREDIZVIKANATA SIPTARSKA VOJNA VO 2001 G.
  I SITE SIPTARSKI POLITICARI KOI NE GO POCITUVAAT
  MAKEDONSKIOT USTAV I ZAKON.
  PREDAVNICITE OD SDS KE ODGOVARAAT ZA NEPOCITUVANJE NA INSTITUCIITE I ZAKONOT VO MAKEDONIJA .
  KONFISKACIJA NA IMOT I PARI DOKOLKU NEME DOKAZ KAKO SE ZDOBIL SO ISTIOT,OD PERIODOT OD SAMOOSTOJUVANJETO PA DO DEN DENES .
  RABOTNICITE OSTETENI OD NIVNITE GAZDI KOI NE GI ISPLATILE LICNITE
  PRIMANJA I NEPLATENI DOPRINOSI: DA IM SE KONFISKUVA IMOTOT I DA BIDAT ISPLATENI LICNITE PRIMANJA I DOPRINOSITE NA RABOTNICITE.
  DRZAVNATA ADMINISTRACIJATA TRBA DA JA POCITUVA SVOJATA RABOTA
  PREMA ZAKONOT STO PREDVIDUVA A NE PO PARTIJSKA OPREDELBA .
  SUDSTVOTO TRBA DA RABOTI PO ZAKONOT NEZAVISNO OD POLITICKITE VLASTI .TREBA SLOBODNO DA RABOTAT A I DA ODGOVARAAT DOKOLKU
  GRESAT VO NIVNATA RABOTA .
  LICATA STO IZDRZUVAAT ZATVORSKI KAZNI TRBA DA IMAAT USLOVI SO MEGUNARODNI PRIZNAENI PRAVA AMA NE I SO MOBILNI TELEFONI .
  SAMO SO NEKOLKU KLUCNI REFORMI DRZAVATA KE SE STEKNE SO KREDIBILITET I TAKA MOZE DA FUNKCIONIRA .
  SEKOJ GRAGjANIN DA GI KORISTI SVOITE PRAVA
  A I DA ODGOVARA VO SLUCAJ NEPOSTUVANJE NA PRAVNITE ZAKONI..
  MOMENTALNO NISTO NE FUNKCIONIRA ,VO DRZAVATA VLADA BEZZAKONIE
  NIKOJ NISTO NE POCITUVA A KAKO BI POCITUVAL KOGA TIE STO TREBA ZA PRIMER DA GI POCITUVAAT ZAKONITE SE VMESANI VO SEKAKOV VID NA KRIMINAL.SEGA DURI SDS I SIPTARSKITE PARTII SAKAT DRZAVATA DA JA
  PRODADAT KAKO DA IM E PRIVATNA SVOINA .GI IGNORIRAAT I PATRIOTITE OD VMRO I PARTIZANITE STO SE BORELE ZA SLOBODA ZA DA ONI SEGA JA PRODAVAT .NIVNO SE NEKA PRODADAT A ZAEDNICKATA DRZAVA NEMAAT NIKAKVO PRAVO .VO BOGATITE DRZAVI TAKVITE LUGE SE LISENI OD SLOBODA . SAMO VO MAKEDONIJA SE ZASTITENI OD demokratsko fasistickite drzavi.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ