Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВМРО-ДПМНЕ: СДС покажува дека за него нема ништо свето, ниту празници, ниту национални и државни интереси

35%
User Rating

СДС покажува дека за него нема ништо свето, ниту празници, ниту национални и државни интереси. Но, што впрочем да се очекува од партија која се однароди и се врза со нарко-мафијашкото подземје, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

vmro-dpmne-1

Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

Народот јасно им порача дека нивното дилетантско политиканство не поминува. Народот јасно им порача дека не поминува ниту Тиранската платформа, ниту негирањето на македонскиот народ, химна и знаме, се она за кое што СДС упорно молчи, а под маса го договара.

СДС и аболицираниот криминалец Зоран Заев се обидуваат со прифаќање на странски платформи и негаторски изјави по секоја цена да избегаат од соочување со правдата за криминалите кои ги направиле. Но, бегање од судските процеси за нивните криминали нема, исто како што нема бегање ниту од судот на народот. Тој суд на народот, СДС ќе го види на избори кои се единственото решение од ситуацијата во која СДС ја втурна Македонија со прифаќањето на Тиранската Платформа.

Затоа народот е на нозе!

Затоа Македонија се буди!

 

loading...

4 Comments

 1. Manimal

  Не бе, нема фајде од вас…
  МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е РАЗБУДЕН, ама вие сте заспани!
  Ајт па па, вратете го мнозинството комуњарчиња назад, па да размислиме за муабет ;-).

 2. Brnko

  VMRO pisuva isto kako poedinec pr: kako jas ne taka vie sepak ste partija i treba da rabotite ne da .cekate narodot da vi odrabotuva koga narodot ke si go odraboti svoeto togas za site predavnici , aramii , i sorosoidni kopilinja ke nema mesto vo MAKEDONIJA

 3. Pepi

  Da im se sudi PRVO za predavstvo pa potoa za kriminaliite

 4. ,Jim

  Комунисти се и комунизмот не верува во бога и молитва, само ако нешто ги мачи, и тогаш прво одат кај Оџа да моли Бог за нив.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ