Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ДОБИЕ НОВ ИЗВРШЕН КОМИТЕТ: Вечерва ќе се бира новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

User Rating

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК.

Со изборот на новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, сè поизвесно е дека ќе бидат предложени и повеќе нови членови во раководните тела на партијата, а постарите кадри ќе се повлечат.

Како што неодамна најави Мицкоски, преку внатрешното реконструирање, промена на Статутот и формирање две нови тела – Совет на претседателот и Совет на Извршниот комитет, партијата ќе се модернизира и според него, ќе понуди нов квалитет и нова надеж на политичката сцена во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ треба да избере и нов генерален секретар, а не се исклучува и можноста да бидат назначени и повеќе потпретседатели на партијата.

loading...
loading...

4 Comments

 1. Zoran

  I posle koga ke im bapnat edno soopstenie na ova komunjarive, partali ke letaat

 2. MANIMAL666

  Ај да видам шо „функции“ ќе имаат несудениот брисераш, ошишаниот бранител, самобендисаниот финцајкан, залижаниот… }:-)

  • Македонија на Македонците

   Хахахахаха баш така

 3. Македонија на Македонците

  А комунистите и шиптарите се смеат,и си го тераат своето.Дебили едни политичарски,гниди предавнички

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ