Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВМРО СЕ ВРАЌА НА ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ ВРЕДНОСТИ: Силно против влијанието на некои надворешни фактори, и фокус на традиционалните политики на партијата!

13%
User Rating

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во вечерашното гостување на телевизија Алфа истакна дека партијата се враќа на традиционалниот идентитет бидејќи граѓаните на овие избори покажале дека го бараат тоа.

-Тој традиционален идентитет претставуваше силно да се биде против и влијанието на некои надворешни фактори кои се мешаа во Македнија, актуелните политики беа несоодветни во тој дел. ВМРО е важна за Македонија, за зачувување на националните и државните интереси. Мора да извлечеме поука, да направиме длабинска анализа по изборите и партијата да продолжи по оној пат по кој очекуваат најмалку 450.000 кои нѐ поддржаа, истакна Груевски.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека не е ниту срамота, ниту погрешно да се обидете да освоите други членови и симпатии, но очигледно тоа го направиле многу нагло и не многу вешто.

loading...

loading...

9 Comments

 1. Dragica

  ,Gos.Gruevski da ne zakasnevte malku?Izvinete ama stavivte i Vasch potpis vo Przino,zoschto?zoschto?Zarem ne Ste i Vie soucesnik na z.zi na dr.trojca ,zarem ne predvidovte toa denes schto ni se slucuva?Golema i nepopravliva greschka napravivte-grev storivte prema Site Nas-lojalnite Makedonci,golem grev prema Makedonija ,daj boze da se lazam so Mojata vizija no neznam dali bi mozele da si gi ispravite greschkite i prema Site Nas-schto Vi veruvavme i prema sopstvenata drzava i pre3ed Samite vas…..zalam no Gospod da ni e napomosch….

 2. Крајно време за Македонија

  Оди слободно накај радикално десно слободно.Како леб таков потег на Македонија и на нашиот народ и е потребен.Читај го и ова.Знаеш каде да најдеш премногу искусен радикално десен кадар не имаш веќе само потковај не со потешка железарија,одврзи го ќесето малку зошто со лесни железа не се чисти шлајмот знаеш.Исправи се Никола!!!

 3. Sportist

  Koj priznava pola mu se prostuva!!! Samo potrudetese da nee docna!!! Inaku se svestivte deka nema koj da ne vodi! Da zivee Makedonija!

 4. Канализација

  Н Никаква Тиранска Платформа, ни Бугарски Договор, ни напад на Шарените Соросоиди во друштво со бандата комуњари СДС, ни Пржински Договори по кафани и странски амбасади, ни посредувачи Ван Хојтовци, ни глупости како привремена влада со министри од СДС, ни мешање на амбададори во право-судниот систем на државата и во изборниот систем, ни изборни наместенки и лаги, ни пуч во Собранието и воспоставување на Квинслишка Влада, потполно ништо од сите овие против Уставни и против законски прекршоци не ќе се случеше ако владата и сите високи државни службеници и раководители, повторувам СИТЕ, си ги извршуваа своите Уставни и законски овбрски и должности.
  Каде беше Владата на бандата ВМРО-овци лажни патри на чело со Никола Груевски кога народот очекуваше тие да ги извршат Уставните и законски овбрски превземени со државна заклетва пред народот и Уставот?
  Народот нив ги имаше избрано на избори и дадено доверба. Таа банда ВМРО-овци лажни патриоти излезе дека е предавничка и еден куп на изроди кои се грижеа за само богатење и тие се основните кривци за уривањето на Уставот и уништувањето на Македонија. За сѐ што се случи тие се криви.
  И што сега, што бараат? Повторно народот да гласал за нив за повторно тие да биле влада ?
  Па нели народот веќе ги имаше изласано и тие беа владата!
  Сѐ што направи бандата ВМРО-овци се вика предаство. Точка.
  Државата се покажа дека ѐ навистина Фајром а лиѓето Фајромци. Секакви работи им се случучуваат, секој и сешто и од внатре и од надвор им прави. А тие стојат и молчат како обци, и трпат и трпат и трпат … ненормална работа.

 5. Stavre

  Sega sto????koga za sve e potpisano.znaci li ova oruzjeto e patot do slobodats ????

 6. Trpe

  VMRO i ne trebase da trgne po drug pat osven tradicijata no nasedna na lagite od strana na nasite “zapadni prijateli” koi edno zboruvaat a drugo pravat plus imame nebroeni primeri za nivnoto destruktivno odnesuavnje i unistuvanje na daleku pogolemi zemji vo koi uspweaja da go prelazat narodot ili nekoi politicari i so nivan pomos daja unistat zemjata kako kaj nas solagi i lazni vetuvanja uspeaja da instaliraat marionetska vlada sostavena od kriminalni tipovi duri za premierot se vodi sudska postapka za baranje i primanje mito sto za zapdot e dokaz za “kvalitet” bidejki samo so takvi ludje mozat da se pravat kriminalni raboti duri i menuvanje na ime najgolem dostrel na “zapadnata demokratija” posle Hitlerova Germanija!

 7. MAKEDONEC

  SEGA SITE VIDOVTE I SE UVERIVTE DEKA “NATO ” I SDS NE SE OPCIJA ZA MAKEDONIJA . MALKU KASNO NELI ?
  …TREBASE DA JA IZGUBITE DRZAVATA ZA DA GO SVATITE TOA .

 8. OHRID

  SITE PROBLEMI SE OKOLU TOA DA SE ISKORISTIT STRATEGIJATA NA PRAVECOT JADRAN(ALBANIJA), CENTRALEN BALKANSKI PROLAZ (MAKEDONIJA) I CRNO MORE(BUGARIJA) ZA DA SE STIGNE DO UKRAINA ,OD KADE KE MU “DISAT “NA RUSITE VO VRATOT. NATO NEMAT DRUGA STRATEGIJA OSVEN VOJNA ,VOJNA ,VOJNA I PAK VOJNA . TAKA STANUVAAT GLAVNI FAKTORI.

  ZAMISLETE:

  ZA VREME NA JUGOSLAVIJA ,DRZAVITE KAKO BELGIJA ,HOLANDIJA , BEA MALI I NE BEA NIKAKOV FAKTOR. SITE SE POIGRUVAA SO NIV . BUGARIJA NEMASE DA JADE LEB. I TAKA NATAKA . DENES BUGARIJA IZIGRAVAT FAKTOR PROTIV MAKEDONIJA ZASTO NIKOJ DRUG NE JA DUPIT VO EVROPOA , A HOLANDIJA I BELGIJA STANUVAAT SVETSKI SILI VO EKONOMIJATA I SL. CELIOT ISTOK SE RASPAGAT NA MALI I SITNI DRZAVI ZA DA MOZE ZAPADOT DA STANE EKONOMSKA SILA OD KADE KE SE RAKOVODIT SVETOT I OD KADE KE SE UPRAVUVAT EKONOMIJATA I KADE KE SE PRELIVAT SIOT KAPIOTAL ,ZNACIT KADE DOBRO KE SE ZIVEE.

 9. Марјан

  Во историјата на нашиот напатен народ нема, нека ме поправи некој ако грешам, херои кој загинале бидејќи се предале, не сите погинале во херојски битки.
  Груевски и неговите соработници одбраа да загинат на рати.
  Господ нека ни е напомош

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ