Saturday, 24/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВОЕНА ВЕЖБА ВО ГРЦИЈА СО ПОРАКА ДО МАКЕДОНИЈА: Грчкиот министер за одбрана ни испрати порака од воена вежба!

53%
User Rating

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос според грчките медиуми на сите грчки соседи им испрател порака на мир и пријателство од воената вежба одржана во близина на градот Еврос.


Сепак во пораката до соседите кои што грчките медиуми не ги именуваат Каменос кој е шеф на партијата АНЕЛ инаку дел од грчката владина коалиција испратил и порака поврзана со грчкиот соверенитет кој што не може да биде ребрендиран.

Оваа порака е испратена до Македонија за која што Каменос често пати вели дека не може да го користи своето уставно име. Министерот за одбрана предходно неколку пати се закани дека ако во евентуално решение за името биде оставен зборот Македонија тој ќе ја напушти владата.

loading...

Каменос пораката за националниот суверенитет и неговото ребрендирање ја испраќа до Македонија на која што и порачува дека не може да влијае на Грција да го менува својот национален идентитет кој што според нив е и грчки и македонски.

Министерот за одбрана на Грција пораката ја испраќа од воената вежба „Парменион 2017“каде што учестувале огромен број војници и воена техника што според дипломатските протоколи не е најдобро место за испраќање на пораки до соседите.
Напротив вакви пораки испратени од воени активности се сметаат за закана за тие на кои што им се испраќа пораката а грчките медиуми јасно кажуваат дека Каменос им се обратил на соседите.

loading...

9 Comments

 1. СМРТ ЗА КОМУЊАРИ И ШИПТАРИ

  Може само на Македонскиот бел кур да ни се фатат и педерогрците цигани,исто како и тарарите болварите и катандурите шиптарите.НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ,СЕКОГАШ СМЕ ПОСТОЕЛЕ И КЕ ПОСТОИМЕ.МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА!

  • Nick

   Prav Patriot, ni trebat mnogu Makedonci ko tebe.

  • bugarojebac

   A što e so 280 000 slavošiptari. Tie najviše im pretat na Makedonija.

 2. Гуштер

  е ова е чисто перење мозок…демек овој куртонов од цигански (читај грчки) министер ке ја напуштел владата ако “ИМАЛО” зборот Македонија во НОВОТО име на северниот сосед!!!!!! демек сега ние треба да бидеме испрани во мозокот, ке ни дадат име северна Македонија “”””” и ке излези Фрчко со Геровски да не убедуваат оти..ете успееа да го задржат името Македонија,и покрај противењето на Грција да нема име Македонија “””””” и ете грците ке го жртвуват еден воен министер ке си даде оставка..а ние пак ке ја жртвуваме цела наша историја..идентитет..име и се друго кои со год. се чувало како најскапо нешто…ИМЕТО/ИДЕНТИТЕТОТ… ете тоа е целта на сета оваа игра на ЗАЈКО/ЧАДОРОТ/СОРОС и ГРЦИЈА. после тоа не сне повеќе Македонци..нема Македонски народ/песни/црква (која и онака ја нема..еден куртон од владика вранишковски бил србин и цела црква наша била српска…и уште еден куртон од поп партение од бигорски…тои пак се нашол бугарин!!! арно немаме кинези можи и таков ке излезеше) така да никаде повеќе надвор или дома не ке имаме право да се кажеме Македонци…северно Македонци ке бидеме!!!што значи “нова нација” (вештачка)

  • Канализација

   Браво Гуштер во тоа е целата тактика на Гејлада и Американците и ЕУ ороспијата!!!
   Најефтин штос пробуваат при што у куќа ти влегоа и украдоа 3-4 работи па после те убедуваат да си преговарал со лоповот, а тој демек ич не попушта, не дава ништо… И нацкрајот ти велат види го убедивме него јратил он 3-4 работи ама си задржува тоаџшто не е негово, плус тебе те прават да ја признаеш и озакониш новонастанетата состојба.

 3. Stranec

  Gluposti zivi!!!
  Ako go zememe vo obzir grckiot dolg koj veke preminuva 350 milijardi evra, grcite ne se vo moznost duri ni nafta da si stavat vo tenkovite I kamionite a kamoli da kupat modern oruzje I sistemi koi baraat multi- milionsko odrzavanje I servisiranje.
  Eeeejjj grche kleto, plasis deca so apo???
  Jas glava ostavam ako grcite mozat 2 nedeli da opstojat vo edna cvrsta borbena formacija…???
  Hronicno Bolniot ciganomajmun od Egejskiot kamenjarnik e na – smrtna postela. Edinstveno sto go odrzuva e infuzija od Dojchland I Brisel.
  A za teskata glupost deka oni (ciganomajmunite) bile I grci I Makedonci – e toa e veke TESKA NEBULOZA, N E I Z L E C I V A !!!

 4. Stranec

  A zamislete nie da izjavime deka sme I Makedonci I Japonci I deka ne im dozvoluvame veke na Japonija da se narekuva Japonija???
  Kolkava li im e makata na ciganishtava/chergarishtava juzno od Olimp deka nam ne ni e na kraj pamet da si se – preimenime.
  A kolku li samo se blamiraat vo SVETSKI RAMKI koga site – BUKVALNO SITE ZEMJI vo svetot ZNAAT deka grchishtata lazat!
  Epa ajde, neka izlezat so DOKAZI deka oni bile “Makedonci”, ili neka dokazat deka nie sme bile – Japonci!!!???
  Bujrum.
  Eve ne mora NAS da ne ubeduvaat. Neka gi ubedat Turcite, koi ete bea 550 godini na ovie prostori. Bas me interesira sto ke im kazat Turcite???

 5. Branko

  Da zivee KURDISTAN PA BASKIJA PA SICILIJA KORZIKA BAVARIJA I TOGAS NEMA GRCKA MAKEDONIJA TOGAS MAKEDONIJA E CELA TOA E PRIRODEN PAT GRCKI PEDERU GOSPOT SOZDAL LJUBOV POMEGU MAZ I ZENA A NE KAKO VAS CIGANSKOGRCKI PEDERI LEZBEJKI NAD 70%
  ZATOA GOSPOD KE VE KAZNI I UNISTI

 6. Ag'r

  Kazi mu na grkot – turkos ili turke – odma ke mu svetne sijalickata!!!
  Malakes

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ