Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВОЗЕН ПАРК ВРЕДЕН МИЛИОНИ: Што се сѐ наоѓа во возниот парк на Заеви, а не е пријавено во анкетниот лист?

95%
User Rating

Зоран Заев денешниот ден го искористи да го провози и да се пофали со својот нов мотор од 30.000 евра, БМВ „ К 1600 ГТ/ГТЛ“, со кој од Струмица, заедно со соодветно полициско обезбедување пристигна до Крушево

 

loading...

Во Крушево Заев присуствувал на прославата на именденот на градоначалникот Томе Христовски, кој денешниот ден го слави во чест на Томина Недела или т.н. Втор Велигден. Со Заев пристигнала и поголема група моторџии меѓу кои и неговиот адвокат.

Премирот возеше моторцикл БМВ, од моделот K 1600 GT/GTL Excl, кој од застапниците во Македонија се продава по цена од 29.990 евра и важи за еден од најскапите и најексклузивни моторцикли на пазарот. Повеќе информации за цената, дистрибутерот и моделот, на следниот линк.

Но тоа не е се што вози Заев. Имено, неговото потесно семејство поседува уште неколку лускузни возила, меѓу кои Мерцедеси, Поршиња, БМВ и секако неизбежното Ауди А6 и А8. До неодамна впрочем Заев се возеше со Ауди А8Л, вредно преку 100.000 евра.

Во поскоро време се вози со Мерцедес „С“ класа, со кој неретко може да се забележи како пристигнува во судот.

Ниту едно од овие возила, кои заедно со сигурност ја надминуваат вредноста од еден милион евра не е запишана во анкетниот лист на Зоран Заев. Освен Порше Кајенот, Панамера, Ауди А6 и А8, Мерцедес С класа, како и мотоциклите БМВ и Јамаха – четирицикл кој го возеше заедно со ген.секот на владата Драги Рашковски – семејството Заеви поседуваат и многу други „поефтини“ возила.

Како што може да се види на анкетниот лист, Заев нема пријавено ниту едно моторно возило на негово име, а јасно е како бел ден дека самиот тој и неговото потесно семејство поседуваат возен парк на кој можат да му позавидат и регионалните политички лидери.

 

loading...

5 Comments

 1. Goran

  Dzabe, kornisonot e u prasanje.

 2. aleksandar ivanovski makedonski

  DOPRVA KE VE DUPI ZAJKO,NAZAT VIE ZIMATA.KOGA BEA IZBORITE GRUEVSKI NE VI CHINESHE,SITE TRCAVTE PO ZAJKO ZA 500 EVRA PLATA I SEGA ZEMETEGO OD TRITE PODOLGOTO!!!

 3. grobar ...

  Deckovo koj ne znae da povrze dve recenici,stanuva eden od pobogatite vo Makedonija i nemilosrden politicar,vprocem kako sto i samiot kaza … ke jademe zivi lugje … milenik na “zapadot” … i ajde sega pogodete kako drzavicevo nase a i narodot da se oslobodi od vakvo zlo.Velam zlo zatoa sto do sega barem nema nisto dobro napraveno za Makedonija ama bas nisto … a losi raboti da ne gi nabrojuvam i toa vo sekoj segment … Samo kursum go resava ova kopile … prosto kao grav.

 4. makedonski

  Овој предавник и криминалец со негивото семејство и сите тие кои гравитираат како мува на гомно имаат многу краток живот и каѕната ке ги стигне која е јасна. Метак за сите само велепредавникот жив ке гори. Мора еднаш да се даде пример ѕа сите дека предавстово во Македонија ке се казнува трајно. За Македоноја и македонскиот народ

 5. Trpe

  Imeto ima svoja cena !

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ