ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ ОД БАРСЕЛОНА: Двајца вооружени терористи се кријат во ресторан, полицијата се обидува да ги ликвидира!

  • August 17, 2017

Најмалку 13 лица загинаа откако попладнево комбе влета во пешаци во центарот на Барселона, јави шпанското радио Кадена Сер, повикувајќи се на полициски извор.

 

Некои други медиуми јавуваат дека во нападот се убиени најмалку 10 луѓе.

Во инцидентот, за кој полицијата соопшти дека е терористички напад, се повредени најмалку 25 луѓе.

Според последните информации, двајца вооружени мажи се кријат во ресторан близу местото на инцидентот.

Претходно «
Следно »