Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ ОД БАРСЕЛОНА: Двајца вооружени терористи се кријат во ресторан, полицијата се обидува да ги ликвидира!

5%
User Rating

Најмалку 13 лица загинаа откако попладнево комбе влета во пешаци во центарот на Барселона, јави шпанското радио Кадена Сер, повикувајќи се на полициски извор.

 

loading...

Некои други медиуми јавуваат дека во нападот се убиени најмалку 10 луѓе.

Во инцидентот, за кој полицијата соопшти дека е терористички напад, се повредени најмалку 25 луѓе.

Според последните информации, двајца вооружени мажи се кријат во ресторан близу местото на инцидентот.

loading...

1 Comment

  1. 99

    Najpovolnoto vreme za likvidacija bese pred da vlezat vo drzavata, ne sega. Neznam zosto lujge vo site Evropski drzavi ne sozdadat paravoeni grupi i da gi likvidiraat site onie koj gi nosat teroristite vo sobstvenite drzavi. Takvite politicari aktivno deluvaat za ponistuvajne na sobstvenata drzava i se teroristi od prv red i mora odma prvi da se likvidiraat zatoa sto tie se odgovorni za ova zlo.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ