Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ ОД УКРАИНА: Војната продолжува, народната милиција на Луганската народна република денес ги предаде телата на загинатите украински војници

100%
User Rating

Припадниците на Народната милиција на Луганската Народна република на минското поле во близина на местото Фрунзе уништиле диверзантска група на украинската војска. Народната милиција на ЛНР објави снимка од евакуацијата на телата на загинатите и припремата за нивното предавање на украинската страна

Според информациите на НМ на ЛНР, групата на украинските диверзанти на тоа место се обиделе да влезат подлабоко на територија која е под контрола на луганските власти.

loading...

Кај еден од загинатите припадници на украинската војска е најдена порака на парче хартија, на која пишувало – „Вадете не, двајца 300 (ранети – шифрирано), дајте минофрлачи, на има тројца“.

Според воените идентификациони плочки кои се проајдени, може да се заклучи дека загинале диверзанти припадницина батаљонот Донбас.

Телата на загинатите се предадени на украинските власти во присуство на набљудувачи од ОБСЕ.

Народната милиција на ЛНР по предавањето на телата на загинатите војници ги повикала украинските жени и мајки да не ги пуштаат своите мажи и синови во војна, бидејќи на тој начин одат во сигурна смрт.

loading...

1 Comment

  1. Trpe

    Vaka se unistuva zamja so ubivanje na svoite deca za interesite na Amerika koja resila da igo zeme Sibire na Rusija i sega drugi ke umiraat za toa se dodeka ni im dojde pametot vo glava deka Amerika na vakov nacin se “bori” za” demokratia” vsusnost za da dobie pristap do resursi koi ke gi koristi besplatno

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ