Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВООРУЖЕН НАПАД НА ЈАДРАНОТ ПОПЛАДНЕВО: Има и повредени

53%
User Rating

Во центарот на Пореч денес попладне дошло до вооружен напад во кој, како што јавуваат локалните медиуми, една личност е повредена.

Како што пренесуваат медиумите, се` се одвивало многу брзо и во тоа време било полно со луѓе, па не можело да се сфати кој пукал и кон кого пукал.

loading...

Луѓето веднаш се разбегале и се криеле по угостителските и хотелските објекти.

Уште нема точни податоци за инцидентот, но полицијата привела неколку осомничени лица.

Според информациите, повреденото лице веднаш е префрлено во болница.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ