Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВО ЖИВО: Протестите против хунтата продолжуваат!

68%
User Rating

Продолжуваат протестите во организација на ВМРО-ДПМНЕ поради политичките апсења и реваншизам кој го спроведува хунтата на власт под контрола на Заев. 

 

Вечерва, протестите продолжија пред Минситерството за правда, а од ВМРО-ДПМНЕ најавија дека ќе бидат блокирани и неколку клучни крстосници во градот.

loading...

loading...

8 Comments

 1. slobodan

  NISKOJ I NISTO SI TI BRATI TI GOJKO TE NAPRAVI COVEK A VO VMRO SI ZA DA NAPRAVIS PARI NISTO DRUGO apasi ste site .

 2. spirko

  Sto ima tmu Kalasnjik be ka ima , !!

 3. Muda za bubrezi

  Graganska neposlusbost
  Protiv okupacija tabna Fasistiski od NATO I Eu zaedno so domasnite predavnici

  Pod itno napustanje na parlanentot na pratenicite od Vmro
  Ne priznavanje na site institucii na drzava
  Sutska isvrsna Sekakva
  Ne plakanje na struja voda Telkom kapblovki
  Ddv
  Danok na imot
  Ne plakanje na parkinzi

  povlekuvanje na parite od bankite site najveke od kB .sb.
  I narodot na ulica sekoj den
  Blokiranje na site vlezovi

  • СПС

   Кој ќе го направи тоа? Ние Македонците?
   За тоа треба ХРАБРОСТ која ние Македонците ја НЕМАМЕ!
   После она што се случи во Јемен, ние како нација немаме повеќе право да се оправдуваме за непревземање акција, само сите поединечно да си се погледнеме в огледало и да си плукнеме на самите себе си, како што и се плукнавме на државата. Во Струга не се вее повеќе македонско знаме, а народот ќути!
   Кубурот го продаваат за карта за Америка!

 4. СПС

  Превзеено од фејсбук:

  Petar Kotevski
  December 3 at 11:03am · Bitola, Republic of Macedonia ·
  ЗА ПРОТЕСТИТЕ НА ВМРОбовите
  Единствената цел на денешниот протест организиран од ВМРОбовите е да му се покаже на народот дека „спас“ од ситуацијава нема да има од ВМРОбовите затоа што тие повеќе немаат поддршка во народот. Тоа е продолжение од бедните 100 души пред судот, и смешните блокади на раскрсници – кои го загорчуваат животот на обичните граѓани а не прават ништо политички значајно.
  Група актери од МНТ имаат многу повеќе човечки и интелектуален капацитет отколку целокупната „пратеничка група“ оперисани морони на ВМРОбовите. Со еден потег ги разобличија фашистичките говна во инсталираната влада на СМРДСМ, и баруштината на Фејсбук која ги поддржува.
  Актерите знаеја што да прават, а 51 оперисани морони УПОРНО го одржуваат функционирањето на Собранието, дури и откако им уапсија 6 пратеници од нивната група.
  Вечер, и во следните неколку дена ќе не бомбардираат со тоа дали имало 1000, 5000 или 10000 луѓе на протестот на ВМРОбовите, но реалната порака ќе биде: ќутете, оти нема кој да ве спаси ако ви се навртат СМРДСМрдежите.
  Ова е линијата. Дотука одат сите.
  Оттука натаму продолжуваат само луѓето, црвите остануваат назад.

 5. Ag`r

  December 6, 2017
  Reply

  Судијата е власт, но и таа се казнува, зарем не?

  Раде Јовчевски

  Сè почесто е присутно мислењето дека е потребно нешто да се менува во однос на кривичната одговорност на судиите. Се прашувам дали денешното општество е подемократско откако во 2006 беше укинато кривичното дело „кршење на закон од страна на судија“?

  Кршењето на законот од судиите не случајно беше посебно издвоено како кривично дело надвор од кривичното дело ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНАТА ПОЛОЖБА бидејќи општественото значење на судиската функција не претставува само повреда на службената положба, туку и рушење на правниот поредок на државата.

  Во тој закон стои одредбата дека „за штетата што судија во вршењето на судската функција ќе ја направи на граѓанин или на правно лице со незаконита работа одговара Република Македонија“. Значи и законот предвидел дека еден судија може да работи незаконито.

  Za povekje procitajte ovde.

  http://plusinfo.mk/mislenje/3690/sudijata-e-vlast-no-i-taa-se-kaznuva-zarem-ne

  • СПС

   Зарем мислиш Агр дека случајно е укинато кривичното дело: кршење на законот од страна на судиите? Сега можеме да видиме дека се било дел од 27 годишниот план ” Етапно уништување на Македонија “.
   А ние Македонците и понатака седиме и чекаме да видиме како ќе се заврши овој трилер кој се претвора во хорор за нас и Македонија.

 6. Аминта

  Непоштените и поткупливи судии се заштитени како и сдс-овците, за сите свои злодела, од амбасадорите кои ја растураат Македонија. Сите неправедно и безобразно изречени притвори се по нарачка на амбасадорите, а црпнатите и судиите, покварено и дрско ги спроведуваат наредбите. Тоа е ГРЕВ, кој неможе ништо да им го испере. Покварените души на судиите ја уништуваат македонската интелигенција, а ги ослободуваат убијците на македонските деца – ова е ЗЛОСТОРСТВО против македонскиот народ.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ