Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

Во Кичево се одржа протест на иницијативата „За заедничка Македонија”

User Rating

Пред платото на Домот на културата во Кичево вечерва протест одржа Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија”, а пред присутните се обрати Даме Силјаноски.

17758158_1528365453840798_1131543848_n-640x480

-Потсетуваме дека целта на нашиот протестен марш е да упатиме порака за унитарна, заедничка Македонија на сите граѓани, но без прифаќање на платформи создадени во туѓи држави. Граѓаните се освестија и нема да дозволиме никој да го уништи нашиот соживот па од тука уште еднш ги повикуваме сите наши сограѓани без оглед на на националната и верската припадност што сакат да живеат во нашата заедничка држава Макеоднија да ни се придружат на нашите мирни протести. Ние ќе продолжиме со протестите се додека не се осигураме дека Македонија ќе остане таква каква што си ја сакаме и каква што треба да биде, порача Силјаноски.

loading...

Пред присутните вечерва со две музички точки се претстави групата Профи бенд и Теодора Велкоска.

17690942_1528365467174130_236527790_n
17792678_1528365477174129_1380397565_n

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ