Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Галерија)МИГРАНТИТЕ ДИВЕАТ НИЗ РИМ: Полицијата користеше водени топови да ги растера од мигрантската населба, која Италија ја изгради по наредба на ЕУ!

User Rating

Италијанската специјална полиција во Рим, користеше водени топови за да ја растера толпата мигранти која фрлаше камења кон полицајците, одбивајќи да бидат преместени од нивниот импровизиран камп

Мигрантите најчесто се од Етиопија и Еритреа, а протестираат против наредбата да бидат преместени од зградите во кои живееа со години, а кои согласно планот за изградба на мигрантски населби, по наредба на ЕУ ги изгради и Италија.

Слични вакви населби сега се планираат за Македонија.

loading...
loading...

2 Comments

  1. andon

    Glefaj zajko ili zenati ke ja pustis na prva borbena…
    Ova se stoka a ne migranti????

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ