Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Галерија)СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ И НИВНИТЕ ПОДОБРИ ПОЛОВИНИ: Св.Валентин, денот на љуовта го слават и политичарите во светот!

User Rating

Св.Валентин е празник посветен на љубовта и романсата, се празнува на 14-ти фебруари од паровите низ целиот свет. Политичарите, секако, не се исклучок.

Погледнете некои од светските лидери, и нивните љубени, кои ги поддржуваат нивните парнери во нивната работа.

Претседателот на САД Доналд Трамп и прват дама Меланија Трамп

Претседателот на САД Доналд Трамп и прват дама Меланија Трамп

Германската канцеларка Ангела Меркел и нејзиниот сопруг Јоаким Сауер

Германската канцеларка Ангела Меркел и нејзиниот сопруг Јоаким Сауер

Принцот Алберт 2 од Монако и Принцзата Шарлин од Монако

Принцот Алберт 2 од Монако и Принцзата Шарлин од Монако

Унгарскиот премиер Виктор Орбан со неговат сопруга Анико Леваи

Унгарскиот премиер Виктор Орбан со неговат сопруга Анико Леваи

Шведскиот премиер Стефан Лофвен и неговата сопруга Ула

Шведскиот премиер Стефан Лофвен и неговата сопруга Ула

Премиерот на Канада Џастин Трудо со неговата сопруга Софи Грегори

Премиерот на Канада Џастин Трудо со неговата сопруга Софи Грегори

Катар

loading...

Azerbejdzan

Претседателот на Аргентина Маурицио Макри и неговата сопруга Јулијана Авада

Претседателот на Аргентина Маурицио Макри и неговата сопруга Јулијана Авада

Кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг принцот Филип

Кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг принцот Филип

Јапонскиот премиер Шинзо Абе и неговата сопруга Аки Абе

Јапонскиот премиер Шинзо Абе и неговата сопруга Аки Абе

kim_jong_zena

Претседателот на Габон Али Бонго Ондимба и неговата сопруга Силвиа Бонго Ондимба

Претседателот на Габон Али Бонго Ондимба и неговата сопруга Силвиа Бонго Ондимба

Претседателот на Сирија Башар ал-Асад и неговата сопруга Асма Асад

Претседателот на Сирија Башар ал-Асад и неговата сопруга Асма Асад

Кралот на Јордан Абдула, заедно со неговата сопруга Кралицата Ранија и нивниот син принцот Хашем

Кралот на Јордан Абдула, заедно со неговата сопруга Кралицата Ранија и нивниот син принцот Хашем

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ