Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ГОЛЕМА АЛБАНИЈА ЗНАЧИ И ГОЛЕМА ВОЈНА: Српскиот министер Вулин со порака до Брисел!

5%
User Rating

Приштина и Тирана јасно рекоа дека целта им е „голема Албанија“, нешто што може да се постигне само преку балканска војна, рекол српскиот министер за труд Александар Вулин, пренесуваат српските медиуми.

Zastava-velike-albanije-620x350
Според него, ова мора да му биде јасно на Брисел, во чии раце е целата одговорност за идните случувања.

-Приштина и Тирана јасно кажаа која е нивната цел, тоа е голема Албанија и обединување на сите Албанци, каде и да живеат тие, во еден етнички простор. Тоа може да се постигне само преку голема балканска војна, а тоа мора да му биде јасно на Брисел, кој ако не е барем во состојба да осуди, треба да стави до знаење дека таквото однесување ќе биде казнето, рекол Вулин, пренесува Танјуг.

loading...
loading...

2 Comments

 1. Stranec

  Kogo da osudi Brisel, shiptarite? Pa tie se nejzini milenicinja I shtitenicinja – shiptarcinja slatki I preslatki.
  Zapadnite slinici ne mozat direktno da se sudrat so Rusija bidejki e presilna I zatoa se obiduvaat da rovashat odokolu – na primer vo Chechenija, Dagestan, Ukraina, Sirija a se razbira I na Balkanot odnosno indirektno da se udri na potencijalnite Ruski Sojuznici – Srbija I Makedonija.
  Za Zapadot mozebi seto toa e samo strategiska igra ama za nas toa e BORBA ZA OPSTANOK.

 2. Науме

  За тоа дека на Балканот ке има војна, и врапчињата на гранките веќе го знаат. (Само СДСШ и гласачите нивни тоа не го знаат). Се знае дека има преку 10 000 исис борци дојдени во косово и албанија,потпомогнати од УСаид и в.британија, финансирани од саудиска арабија. Најзасегнати сне ние, затоа што СДСШ на чело со заев, прават се за Македонија да има политичка криза, оја им ја диктира брисел и УСаид, платена од саудиска арабија, и шиптарската нарко мафија.
  Така да Македонија ке биде центарот каде ке се извршуваат најголемите воени дејствија,прво меѓусебно,па потоа со шиптарскиве емигрантски племиња.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ