Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ГРУЕВСКИ ДО ЗАЕВ: Без разлика кој ќе биде претседтел на ВМРО-ДПМНЕ, нема да го скршиш духот на Македонецот!

35%
User Rating

Тргнат е да ослободува лица кои убиле деца, има иницијативи Смилковско езеро беше дел од договорот на Тиранската платформа. Има најави, потврдено и од самиот Заев дека ќе ослободува криминалци, над 1.050 криминалци. Прават монтирани случаи, до кога?, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето на ТВ Алфа.

-Нема да го скрши духот на Македонецот, нема да го скрши духот на овој граѓанин без разлика дали Груевски ќе е лидер на ВМРО-ДПМНЕ или не, дали Груевски ќе го стави тој во затвор или не. Што и да се случи сакам да му порачам дека нема да го скрши духот на Македонецот во оваа држава и нема да ги постигне своите валкани цели, потенцираше Груевски.

 

loading...
loading...

4 Comments

 1. IstorijataStevica Stefanovska

  SEKOJA CHEST ZA PORAKATA GO POLOZIVTE POPRAVNIOT SO SRCE I DUSHA VI POSAKUVAM USPEH I POBEDA NAD TIE SHTO ZA SITEN INTERES SO NASILSVO UCENI PODMITUVANJA JA PRODAVAAT MAKEDONIJA NEJZINATA ISTORIJA ,JAZIK ,IME I ZNAME ❗️NE JA DAVAJTE MAKEDONIJA❗️

 2. Канализација

  Ннн Никаква Тиранска Платформа, ни Бугарски Договор, ни напад на Шарените Соросоиди во друштво со бандата комуњари СДС, ни Пржински Договори по кафани и странски амбасади, ни посредувачи Ван Хојтовци, ни глупости како привремена влада со министри од СДС, ни мешање на амбададори во право-судниот систем на државата и во изборниот систем, ни изборни наместенки и лаги, ни пуч во Собранието и воспоставување на Квинслишка Влада, потполно ништо од сите овие против Уставни и против законски прекршоци не ќе се случеше ако владата и сите високи државни службеници и раководители, повторувам СИТЕ, си ги извршуваа своите Уставни и законски овбрски и должности.
  Каде беше Владата на бандата ВМРО-овци лажни патри на чело со Никола Груевски кога народот очекуваше тие да ги извршат Уставните и законски овбрски превземени со државна заклетва пред народот и Уставот?
  Народот нив ги имаше избрано на избори и дадено доверба. Таа банда ВМРО-овци лажни патриоти излезе дека е предавничка и еден куп на изроди кои се грижеа за само богатење и тие се основните кривци за уривањето на Уставот и уништувањето на Македонија. За сѐ што се случи тие се криви.
  И што сега, што бараат? Повторно народот да гласал за нив за повторно тие да биле влада ?
  Па нели народот веќе ги имаше изласано и тие беа владата!
  Сѐ што направи бандата ВМРО-овци се вика предаство. Точка.
  Државата се покажа дека ѐ навистина Фајром а лиѓето Фајромци. Секакви работи им се случучуваат, секој и сешто и од внатре и од надвор им прави. А тие стојат и молчат како обци, и трпат и трпат и трпат … ненормална работа.

 3. Stavre

  So vakvi tezi pobedata ke bese zagarantirana sega po se izgleda ke treba oruzje da se oslobodime od predavnicite i pnaj kumanovski hitler.

 4. СПС

  Затоа му ја предаде Груевски власта на Заев, оти беше сигурен дека нема да ги постигне валканите цели? Да не направија опклада, со народот како залог?!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ