ГРУЕВСКИ ЗА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Човекот не е за лутење, има апстиненцијална криза кога нема да се дезинфицира!

  • May 27, 2018

„Читам Талат изјавил дека сум бил во психолошка криза.

Познавајќи го секогаш кога некој ден нема доволно да се дезинфицира, добива апстиненцијална криза и вака се однесува.

Не му се лутам. Не е за лутење.“ – напиша Груевски на својот ФБ профил, откако Талат Џафери за провладините медиуми изјави дека екс-премиерот имал „психолошка криза“.

Претходно «
Следно »