ГРЦИ ТЕПАА МУСЛИМАНИ ВО АТИНА: Навивачите на ПАОК нападнаа Муслимани во Атина кои го славеа раѓањето на пророкот Мухамед

  • November 29, 2017

Навивачка група се судри со група на Муслимани во Атина кои го славеле роденденот на пророкот Мухамед. Судирите започнале откако навивачите на Солунскиот клуб ПАОК, влетале во населба во која Муслиманите го прославувале празникот

„Раша тудеј“ објави снимка од судирите, на која се гледа моментот кога навивачката група пристигнува на плоштадот каде се одржувала прославата, по што започна нападот. Кратко потоа реагираше и специјалната полиција.

Претходно «
Следно »