Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ГРЧКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ СО СКАНДАЛОЗНИ ИЗЈАВИ: „Само мртов Турчин е добар Турчин“ рече екс-министерот за надворешни Теодорос Пангалос!

User Rating

Поранешниот грчки министер за надворешни работи Теодорос Пангалос во радио интервју ја употреби фразата „единствениот добар Турчин е мртов Турчин“, објави онлајн изданието „Екатимерини“.


Во интервју за радиото Скај, Пангалос нагласи дека Грција се „соочува“ со голем проблем со Турција.

– Непријателот е немилосрден и нема да биде надминат, без разлика на тоа колку добра волја ќе покажеме – рече тој.

loading...

Пангалос, кој беше министер за надворешни работи од 1996 до 1999 година, е познат по неговите контроверзни изјави, потсетува „Екатимерини“.

Во 90-тите, тој рече дека Германија е „џин со ѕверска сила и детски мозок“ и ја обвини Турција дека „ги влече своите крвави чизми низ теписите на Европа“.

Во 2010 тврдеше дека и политичарите и граѓаните ја делат одвогорноста за грчката криза.

– Ги изедовме парите сите заедно – рече тогаш.

Во 2013 година, тој тврдеше дека Грција ги прислушувала американските амбасадори во Атина и во Анкара кон крајот на 1990-тите.

Во 2014 година Пангалос рече дека не сака да го гледа лицето на кандидатката на Сириза за градоначалник на Атина, Рена Дуру, на постери. Тој додаде дека, наместо тоа, повеќе би сакал да види фотографија од целото нејзино тело во бикини.

loading...

12 Comments

 1. Petar Avstralija

  A nie Makedoncite velime dobar grk e mrtov grk.

  • Иван

   Вие не сте нормални люге.Бравос Пангалос.См’рт за турската сган

   • egej

    Death for fucking tatari

    • Иван

     Мрш да пушиш бе лаjно.Аjде ела ни избиj бе маjка ти да еба с’рбска к’ржава

   • egej

    svinja, fashist

    • Иван

     Ручаj ни фашистичките курове с’рбско лаjно

 2. строиник

  значи пола грци мртви треба да се

  • Иван

   До сега гледам живеjат си……Не сакат да са потурнаци као некоj…….

 3. bugarojebac

  Pangalos ima šiptarsko poteklo.

  • Иван

   А тебе са те ебале ц’рнци

 4. febo

  Ivane moj … ako ti dojdam vo taa smrdliva dupka sto se kries ke ti gi istegnam toa usite kako na magare … jasno???

  • Иван

   Ела бре маке.Ела во България интернет хероj.Во смрадлива дупка се крие само маjка ти

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ