Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

Две години од смртта на Драган Николиќ: Неговата неутешна Милена објави трогателен некролог

User Rating

Џими Барка, легендарниот Флојд, симпатичниот Прле, шармерот Попај, дивиот Влав-Алија, градскиот витез-Урке и уште многу ликови по кои секогаш ќе го паметиме бардот на српското глумиште-Драган Николиќ.  Денеска се навршуваат две години од неговата смрт и семејството и неговите пријатели ќе го посетат неговиот гроб во Алејата на заслужните граѓани во Белград.

Драган и неговата сопруга Милена Дравиќ се запознале во 1972 година кога заедно ја воделе шоу-програмата „Образ уз образ“ и на една пауза меѓу снимањата на емисиите, на 31 декември отишле во општина да се венчаат. Милена до последниот ден беше до нејзиниот сопруг и се грижеше за него.

loading...

Таа во денешните српски весници објави некролог по повод две години од смртта на нејзиниот Гаги.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ