Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ДЕМОНСТРАТИВНО ГО НАПУШТИ СТУДИОТО: Хрватскиот пратеник Иван Пернар го напушти студиото на ХРТ откако водителот не му дозволи да одговори

User Rating

Пратеникот во хрватскиот парламент Иван Пернар и основач на левичарската партија Жив Ѕид го посети амбасадорот на Палестина во Белград на покана на амбасадорот Мухамед Набхана кој сакаше да му се заблагодари затоа што во парламентот на хрватска говореше за Ахед Алтамими, малолетна Палестинка која се наоѓа во израелски затвор.

Во знак на благодарност што се бори за палестинската кауза, амбасадорот Набхан на Пернар и неговите соработници му подари традиционални палестински марами, кефии.

Неодамнешниот говор на Пернар посветен На Алтамими не е прв негов говор во парламентот за Палестина. Тој минатата година се појави со кефија околу својот врат, а во 2016 година ја напушти популарната емисија ,, Недела во два’’ бидејќи се налути на водителот Александар Станковиќ, кој сакаше да го спречи да говори за палестинското прашање.

loading...

 

loading...

2 Comments

  1. Branko MAKEDONSKI

    za zal kaj nas nema nitu edna stotinka da e nekoj pratenik kako Pernar! ! iako vo stvarnost da funkcionira bilo koja drzava treba da se nad 50% !

    • DLM

      Бројките вообичаено се движат помеѓу 1 -3% а кога истата ќе надмине 3% и ќе се приближи до 5% тогаш настануваат промени. Моќта на тие 1-3% е десткратно поголема од онаа на останаитите 97-99%, тука не важи правилото дека квалитетот е исто што и квантитетот! Не се плаши кај нас е некаде околу 1,3% така да ќе спиеме мирно уште 1000 години.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ