Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

Депонија со обувки во близина на село Чучер

User Rating

Загрижени граѓани на социјалните мрежи објавуваат фотографии од  депонија полна со обувки на локација, како што наведуваат, на Скопска Црна Гора.

Граѓаните бараат комуналната инспекција да излезе веднаш на терен и да го  пронајде несовесниот загадувач, а обувките да бидат собрани и донирани.

loading...

Локацијата на расфрлените чевли е на половина пат меѓу село Чучер и Горно Блаце, 500 метри под патот, наведуваат граѓаните.

loading...

1 Comment

  1. Trpe

    Dojde zivot i Makedonija stanuva deponija za EU koi pod ime donacii se osloboduvaat od djubreto a tamu sigurno im se odbiva od porezot a nam ni se pisat “donacii”

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ