Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ПРАВДА: Човечки фактор е причина за пожарот – некој го подметнал?

User Rating

Запалена цигара или заборавено решо е најверојатно причина за пожарот во Министерството за правда. Од МВР велат дека истрагата е се уште во тек, а по вештачењето на изгорените предмети ќе бидат објавени и првични информации. Дека пожарот најверојатно е предизвикан од човечки фактор, укажуваат и информациите дека електричната инсталација во зградата на Министерстовор била исправна.

10-тина дена по пожарот, 4-тиот кат од зградата на Мнистертвото за правда е целосно нефункционален, уништениот инвентар, искршените прозорци и исцрнетите ѕидови и натаму сведочат за огнената стихија која уништи неколку канцеларии и голем број документи. Од почетокот на неделава службениците се вратени на работа, а во Министерството се извршуваат секојдневните работни активности.

Освен настанатата материјална штета, засега се уште нема официјални информации ниту какви и колку важни документи изгореа во пожарот, со оглед дека целосно уништени се архивата на министерството, сметководството и одделението за меѓународна правна помош.

loading...

Со министерството за Правда раководи кадар од ДУИ, случајно или не, во минатото кога исто така кадар од ДУИ раководеше со Македонски Пошти, се запали и нивниот објект.

loading...

1 Comment

  1. kire

    ZAR IMA NESTO CUDNO KOGA SE VO PRASANJE SIPTARITE .ABE TOA ARNAUTSKO PLEME PUNO ZLOBA SO ZADOVOLSTVO OSTETUVA SE STO E MAKEDONSKO . TRBA EDNAS DA SE ZASTANE NA VRAT NA OVA PLEME . TREBA PO NAREDNITE IZBORI DA NEMA NIEDEN SIPTAR VO VLADA ILI NA ODGOVORNI MESTA . TREBA KAKO STO BESE PORANO SAMO VO KOMUNALEC ILI VO PARKOVI I ZELENILO KAJSTO SE KOPAAT RACNO KANALI CVEKINJA SADENJE I DRUGI FIZIKALII I ZATOA VO MAKEDONIJA SE ZIVEESE DOBRO . GLEDATE POCNAA OVA DIVO PLEME DAGI STAVAAT VO RAZNI SLUZBI I PROBLEMITE BUKNAA. I JASNO SE GLEDA DEKA SEKADE KAJ STO IMA PROBLEM MORA DA SE VO IGRA SIPTARITE . EVE NAJNOVO GO ISPOKRSILE INVENTAROT NA FILIP FTORI ARENATA STO TREBA KRIVICNO DA ODGOVARAAT SITE POSTO IMA SNIMKI I DOZIVOTNA SUSPENZIJA I NA FUDBALERITE I NA KLUBOT POSTO DIVEEJA I FUDBALERITE I VOZRASNITE OD OPRAVATA . FFM MORA DA GI KAZNI DIVIVE HORDI ARNAUTSKI .

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ