Saturday, 22/7/2017 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ДОДЕКА ЗБОРУВАШЕ ЕРДОГАН СЕ СРУШИ ДРОН: И дроновите понекогаш паѓаат

User Rating

Дрон со камера се сруши додека претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган држаше говор на церемонијата пред турскиот парламент по повод годишнината од неупешниот обид за преврат.

Во инцидентот седум луѓе се повредени и префрлени во болница, пренесува турската новинска агенција Доган.

Откако беспилотното летало се сруши, Ердоган го прекина говорот за да се увери дали здравствените работници им пружаат помош на повредените.

-Па, дроновите понекогаш можат да паднат, накратко истакна турскиот претседател.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...