Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ДОЛГО РАБОТЕЛА КАКО ШИВАЧKА, А ДЕНЕС ЖИВЕЕ СО СТИЛ: Еве како изгледа мајката на Меланија Трамп

User Rating

Словенката Амалија и натаму е најдобриот моден советник на нејзината ќерка

melanija

Родителите на првата дама на САД, Меланија Трамп, Амалија и Виктор Кнавс денес живеат во кулата на Трамп во Њујорк. Нејзината мајка важи за еден од најдобрите советници на Меланија, а во родната Словенија таа работела како шивачка, додека пак Виктор се занимавал со продажба на автомобили.

loading...

View image on Twitter

Very cool family .. good looking grand parents …

Амалија е најголема поддршка на своите ќерки Меланија и постарата Инес.

Кога Амалија со семејството од Ново Место се преселила во Америка веќе не работела како шивачка, но со своето знаење им помагала на ќерките да бидат убаво дотерани и им давала корисни совети бидејќи во тој период не можеле да си дозволат луксузна гардероба.

Во едно неодамнешно интервју, Меланија објасни дека нејзината мајка има уште поважна улога од онаа на моден советник. Имено, Барон, синот на Трамп и убавата Словенка, голем дел од времето го минува со своите баба и дедо кои го учат да зборува на словенечки.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ