Saturday, 24/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ДОСТА ИМАМЕ ПРОБЛЕМИ, НЕ НИ ТРЕБААТ ПРОБЛЕМИ И ОД ДРЖАВАТА: Самсоненко за астрономските цени со кои ПУИК го уценуваше Вардар!

User Rating

Не е тајна дека имаме финансиски проблеми, сите имаме, и многу е тешко тие проблеми да ги изнесеш и да ги решиш, се надевам дека владата нема да ја остави работата на ПУИК и дека ќе се вклучи во надминување на проблемите – изјави Сергеј Самсоненко на денешната прес конференција, на која зборуваше за вчерашниот наптревар против Зенит, но и на која потврди дека останува во Вардар

 

loading...

Новото раководство на ПУИК, поставено од владата на Заев за натпреварот на Вардар против Зенит во првото коло од Лига Европа му наплати на клубот астрономски 35.000 евра за еден натпревар, со што практично беше изрекетиран и ФК Вардар, но и сопственикот на клубот Сергеј Самсоненко, кој во изминатите години го издигна Вардар во сите три клуба на ниво на европски шампиони.

Според Самсоненко, тој се надева дека ова нема да се случува во иднина, и изрази надеж дека новата влада ќе најде начин да го реши овој проблем бидејќи се работи за голема сума, а како што вели, тоа е уште еден дополнителен проблем кој ќе треба да го решаваат.

„Доста имаме проблеми, да имаме уште проблеми од внатре. Од државата“ – изјави Самсоненко.

 

Колку за потсетување, минатата недела со одлука на ЈППСДП,, цените за користење на Арената се зголемуваат дури три пати. Па така Вардар за мечот со Зенит треба да плати околу 35.000 евра. Навистина астрономска цена. – велат од Македонски спорт.

loading...

4 Comments

 1. Manimal

  Одмазда на безвредните пизди }:-).
  Затоа сум за брутално десеткување.
  Само немој да ми ги браните со „христијанска љубов“ и слични бла бла…

 2. tomas

  Za skedija, 10 000 evra za Vardar
  35 000 evra, ova see reformite na crpnatava vlada.

 3. Ivan

  БЕГАЈ CО ПОВРЕМЕ СЕРГЕЈ САМСОНЕНКО !ТИЕ БАНДИТИ НЕ СЕ МАКЕДОНЦИ ИМАТ ДА ТЕ ОПЛАЧКЕТ ИМАШ РАБООТА СО ОПАСНИ ПОЛИТИЧКИ КРИМИНАЛЦИ!

 4. Ag'r

  Sledno moze da e politicka partija da se otkaceme od sijamskite bliznaci i kontroliranite problemativci so vgradena nepravda pod keceto.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ