Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ДРАМА ВО ДОРТМУНД: Експлозија кај автобусот на Борусија Дортмунд!

User Rating

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд Марк Бартра е повреден и веднаш префрлен во болница, откако се случила експлозија пред тимскиот автобус на германскиот тим.

borusija_avtobus
Дефанзивецот на Борусија Дортмунд Марк Бартра е повреден и веднаш префрлен во болница, откако се случила експлозија пред тимскиот автобус на германскиот тим.
Германските медиуми пишуваат дека повреден е Марк Бартра, а исто тие велат дека се стравува дека станува збор за таргетиран напад.

Натпреварот помеѓу Борусија Дортмунд и Монако е официјално одложен.

loading...
loading...

1 Comment

  1. Бозон

    Хофштатееееер … излези од тоа малоречанските сенки и дај изјава. Племето ти страда, ама ти у друго племе си се удала за некое евро.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ