Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ДРАМА ВО ТЕТОВСКО БРВЕНИЦА: Татко и син се опијаниле па се гаѓале со ловечка пушка!

User Rating

Во 20 часот и 55 минути во Секторот за внатрешни работи Тетово, 77-годишниот С.Г. од селото Брвеница се пожалил дека неговиот син, 53-годишниот М.Г. седел и пиел со него дома, а потоа се закарале и се изнервирал, па ја зел својата ловна пушка која ја поседувал со одобрение и испукал два патрона во плафонот.

С.Г. и М.Г. биле приведени во Полициска станица каде било констатирано дека двајцата биле под дејство на алкохол и истите биле задржани до нивно отрезнување.

loading...

Со потврда за привремено одземени предмети од С.Г. била одземена ловната пушка.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово, и се работи на целосно расчистување на случајот.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ