Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ДУИ СЕ ОТКАЖА ОД БЕКИР АСАНИ: Бујар Османи повика надлежните да превземат мерки, и вети дека ДУИ нема да се меша

100%
User Rating

Вицепремиерот, Бујар Османи ги повика надлежните да преземат мерки во врска со навредите и заканите што Беќир Асани од ДУИ му ги испраќал на претседателот на ЗНМ, Насер Селмани. Тој денеска го осуди однесувањето на Асани и рече дека ниту тој, ниту Владата, нема да штитат никого.

-Наша волја е да создадеме законска рамка за да можат новинарите да ја завршат слободно својата работа, и политичка волја да осудиме и да им помогнеме на новинарите во остварувањето на нивните задачи. Ова го правиме без никакво двоумење или заштита на кој било вклучително и највисок претставник на некоја политичка партија, така што немаме дилема во тој дел – рече Османи.

loading...
loading...

6 Comments

 1. Vistinata koja boli

  Kolku vreme vi trebase za ovakva izjava, duri koga sfativte deka ne vi pominuvaat prikaznite, a se preracunavte i so intervjuto so Sase Politiko koe samo odmogna !?

 2. grobar ...

  Lepotane siptarski,zosto ne se javi koga ona magarevo vase ja “tepase” policajkava ili vo slucajot na Todor Petrov,tuku sega si tolku fin i vnimatelen pa duri i iznenaduvacki odgovorna “politicka licnost” … more picka li ti materina smrdliva tvoja,nemoj da mi glumis tuka nekoj politicar,sega si mnogu fin zatoa sto najvazno vi e da ja protnete dvojazicnosta,nisto drugo,za se drugo kur ve boli,pleme vi ebam vase pogano,za vas samo preku nisan da ve gleda covek … a po se izgleda i taka ke bide,makedonecot nema druga opcija … uffff kako bi ti go puknal toa nosot siptarski.

 3. Lupco Sydney - Australia

  GROBAR,
  POTKREPUVAM I PODRZUVAM , PLEMETO NIVNO VO POSLEDNI MESECI SITE NAEDNAS NAUCIJA MAKEDONSKI OSOBENO PRED KAMERITE.
  NE SE LAZETE OVA E CELO PODMACKUVANJE.

  STAND YOUR GROUND TO THE END !

 4. Бозон

  Видиш што било лесно? Оооооп … се откажуваат … и никому ништо.
  Бејлиотот крв сере од мука шо се нашол поербап од него. Пошто се знае дека добар муриканец збор не држи. Види го малиов … у еуропа го научиле.

 5. Dejan Cair Makedonski

  MACKANJE OCI

  ovaa nedela ke se glasa za dvojazicnost i treba da se dogovorata partiite u cetvrtok doaga noviot hoit li pa ke vidime u petok sto ke se desi
  dali ke se simne Aleksandar Makedonski i dali ke pomine zakonot za raspad na Makedonija dvojazicnost so evropsko zname NEUSTAVEN
  u petok se ke se znaee

 6. НИКОЛА

  ОД КОГО СЕ ОТКАЖУВАШ БЕ ШКИП ТЕРОРИСТ. ТОА СЕ ПРИКАЗНИ ЗА МАЛИ ДЕЦА. ТОА ТИ СЕ ВИКА КУПУВАЊЕ ПОЛИТИЧИ ПОЕНИ. ГО ИСКАРАВТЕ МАЛОТО ДЕТЕ И МУ РЕКОВТЕ НЕМОЈ ПОВЕЌЕ ТОА ДА ГО ПРАВИШ. АЛО ТЕРОРИСТИ ВИЕ НЕ СТЕ ВООПШТО ЛОЈАЛНИ НА МАКЕДОНИЈАТОА ВЕЌЕ ГО ЗНААТ И ВРАПЦИТЕ И ИМАТЕ САМО ЕДНА ЗАДАЧА. ТОА Е ДА ЈА ФЕДЕРАЛИЗИРАТЕ НАШАТА МАКЕДОНИЈА И СЕКОГАШ СЕ КАЖУВАТЕ КАКО ЖРТВИ А ГИ ИМАТЕ НАЈГОЛЕМИТЕ ПРАВА НА ЕДНО МАЛЦИНСТВО ВО СВЕТОТ. МАКЕДОНЦИ РАЗБУДЕТЕ СЕ, ДОСТА ОД ДАВАЊЕ НА ШКИП ТЕРОРИСТИТЕ,ВРЕМЕ Е ДА ПОЧНИМЕ ДА ЗЕМАМЕ НАЗАД СЕ ШТО МУ СЕ ДАДЕ И ДА СЕ ТРГНАТ СИТЕ ШКИП ЗНАМИЊА И СПОМЕНИЦИ ШТО СЕ ИЛЕГАЛНО ПОСТАВЕНИ.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ