Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЕВРОПСКАТА УНИЈА ШВЕРЦУВА ОРУЖЈЕ ВО РУСИЈА: Руски ФСБ пресече канал на нелегална трговија со оружје и експлозиви од ЕУ!

68%
User Rating

Руските безбедносни сили влегоа во траг на голем канал на шверц на оружје и експлозиви од Европската Унија и Украина, по кој повод се уапсени 54 лица, соопшти Руски ФСБ

FSB

Како што се наведуа, вкупно се запленети 43 автоматски пушки, 29 митралези, 45 карабини, 97 пиштоли и 21 килограм експлозив.

loading...

Во прашање е регионална група, а сите нејзини члнови се во притвор додека трае истрагата.

Медиумите наведуваат дека меѓу оружјето е запленета и одредена количини на пушки кои потекнуваат уште од времето на Втората светска војна.

Покрај оружјето, запленети се и околу 16.0000 куршуми, 15 рачни бомби, но и одредена количина наркотици.

loading...

2 Comments

  1. Бозон

    А бе тоа стана јасно уште кога Мојот Претседател излезе со став дека еу бара од нас да ги запреме имигрантите на нашата граница а не овозможува никаква економска солидарна помош.
    Кога истата ваа путка Кочи-га-јанчич излезе со контра став дека ЕУ праќала средства … само не на РМ. Го тресна и остана жива.
    Демек во приватен аранжман, на приватни цуцли. Тоа војската и милицијата што ја завршија работата не биле за солидарност. Второсветските кои ги шверцуваат да ти биле.

  2. Tibam Pechalot

    За влезот на “демократијата” што планираат да ја направат во одредени региони во Русија е оружјето. За прославата кога ќе се објави дека стануваат “демократски” земји по примерот на “најдемократските” во Европа. Наместо огномет била муницијата планирана….

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ