Wednesday, 24/1/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЕГИПЕТ И РУСИЈА ВОЕНО ЌЕ СОРАБОТУВААТ: Руските воздушно-десантни сили ќе го „преплават“ Египетското небо!

User Rating

Руските воздушно-десатни сили во текот на 2018. година ќе одржат заеднички воени вежби со Египет, изјави командантот на оперативната команда на Организацијата за колективна безбедност (ОДКВ) Алексеј Згибњев

Како што изјави, договорот е постигнат на барање на египетските власти, со самото тоа вежбите ќе бидат одржани на територија на Египет.

loading...

Во текот на 2017. година заеднички воени вежби Русија и Египт одржаа на територија на Руската Федерација и тоа во Краснодарската област. За време на вежбите воздушно-десантните сили реализираа бројни маневри, а помеѓу останатото вежбани се и тактики за освојување и задржување на тактички висорамнини.

Згибњев потсети дека во меѓународните анти-терористички вежби „Заштитници на општеството“ прв пат се одржани во 2016. година во Александрија.

loading...

1 Comment

  1. Македонија Вечна

    Каде беше тоа гомното Груевски цела деценија, да соработуваше со Русите на воен план, денес немаше да бидиме во оваа катастрофа.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Phone: 071/547-011

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

January 2018
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031