Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЕГИПЕТ И РУСИЈА ВОЕНО ЌЕ СОРАБОТУВААТ: Руските воздушно-десантни сили ќе го „преплават“ Египетското небо!

User Rating

Руските воздушно-десатни сили во текот на 2018. година ќе одржат заеднички воени вежби со Египет, изјави командантот на оперативната команда на Организацијата за колективна безбедност (ОДКВ) Алексеј Згибњев

Како што изјави, договорот е постигнат на барање на египетските власти, со самото тоа вежбите ќе бидат одржани на територија на Египет.

loading...

Во текот на 2017. година заеднички воени вежби Русија и Египт одржаа на територија на Руската Федерација и тоа во Краснодарската област. За време на вежбите воздушно-десантните сили реализираа бројни маневри, а помеѓу останатото вежбани се и тактики за освојување и задржување на тактички висорамнини.

Згибњев потсети дека во меѓународните анти-терористички вежби „Заштитници на општеството“ прв пат се одржани во 2016. година во Александрија.

loading...

1 Comment

  1. Македонија Вечна

    Каде беше тоа гомното Груевски цела деценија, да соработуваше со Русите на воен план, денес немаше да бидиме во оваа катастрофа.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ