Tuesday, 22/8/2017 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА ВО БАРСЕЛОНА: 48 повредени

User Rating

На железничка станица во Барселона дошло до судар на воз при што повредени се 48 лица.

Според првичните информации, во несреќата нема загинати.

Во сударот пет лица се тешко повредени, а вкупно 18 во болница.

Мажиновозачот, кој судејќи по фотографиите удрил во столб, е меѓу повредените.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...