Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЖЕНА АПСЕНА СО 30 СПЕЦИЈАЛЦИ СО КАЛАШНИКОВИ: Апсена пред очите на своите деца, во еден тажен ден за македонското судство

5%
User Rating

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното гостување во емисијата Отворено на 24 Вести, потенцираше дека 27 ми ноември е тажен ден за судството во Република Македонија, бидејќи тој ден се случиле многу лични трагедии на луѓето кои биле приведени.

-Жаклина Пешевска ја апсеа 30 специјални пред очите на нејзините деца, утрото во нејзиниот дом. Влегоа со калашникови и ја апсеа нашата пратеничка и тоа е многу лошо, рече Мицкоски.

Мицкоски додаде дека до сега во ниту една влада немало пример каде што поранешниот министер за внатрешни работи е сликан во затвор, што не е случај сега кога Митко Чавков беше сликан само за да биде понижат.

loading...

-Не сум имал можност да ги видам доказите, но сум разговарал со семејствата кои што се наоѓаат во притвор, семејствата на пратениците и семејствата на оние кои што ми се блиски, и од она што ми е кажано знам дека нема доказа за тие луѓе што се внатре, кажа Мицкоски.

Според Мицкоски апсурдно е обвинението за кои се обвинети лицата од 27 ми април, бидејќи има обвинение каде што лицата се обвинет за тероризам и акт против уставот само поради тоа што давал мимики и ишарети.

loading...

6 Comments

 1. MANIMAL666 МАКЕДОНСКИ

  30 специјалци против една жена…
  Ц ц ц…
  А бе вие ептен пизди сте биле! }:-)

 2. Аминта

  Многу јака полиција. Овие сигурно не биле во кумановско Диво насеље.

 3. grobar ...

  Kumanovskono kopile proliver na besenje posle izborite koi naskoro ke dojdat …

 4. Heracleus

  Не рекле забадијала старите, кај што има сила, не барај правдина. Оваа неполна година откако ѓубрињата од СДС се на власт ми се чини како цела вечност. Можеби затоа што цели 50 години пред тоа бевме во комунистички јарем и сега ни дојде реприза на која не и го гледам крајот.

 5. Zlatko

  Abre “Noviot” Konecno “Izmisli”TOPLA VODA..?? Ova sto se OBIDUVASH da KAZESH se GLEDA od AVION .? “BRAVOS” sto Posle BAAJAGI Vreme Vi TEKNA oti CrpkoRadovskata OPINOK-BANDA Ne i Misli Dobro na MKD , a i TUKA Obid za ZABOSHOTUVANJE , Seto Ova E DIRIGIRANO od KALETO na Celo so GUVERNER Bejli sose Tesla i Fukarata Bivsha od MVR sose On/Off Uckite .? Samo Vie Prodolzete da ste KONSTRUKTIVNI pa Cicko Bejli Ke Se Smiluva i Ke Ve VRATI na Politickata BINA ..?? RONITE KROKODILSKI SOLZI nad MKD HEROITE od 27-mi a Na Nekoi Od Niv Im Ponudivte i Mesto vo “Noviot” IK na dpmne da Sednat Zaedno so “Reformatorite na Bejli” = SRAM , REZIL i UMNO-BOLEN IDIOTIZAM ..??? Se DODEKA ne Svatite Oti Na VLAST se Vrajka So CESNOST a So ISKREN PATRIOTIZAM te. MAKEDONIZAM , Vie sose Bejlievskiot Vi IK na DPMNE NE Ve PODRZUVAM kako Clen na VMRO-dpmne i Ne Gi PRETSTAVUVATE Takvite kako Mene , ako Ne SMENITE Neshto Vo Odnesuvanjeto ( DRASTICNO ) kon ovaa KALAKURNICA vo MKD , JAS a i Golem Del od Clenovite na VMRO-dpmne Nema Da Glasame za dpmne na Izbori KOGA i Da SE ODRZAT…!!!! Zatoa Mislete Razmisluvajte Broete PARI KRVNICKI od Cadorot na Bejli i Bidete “KONSTRUKTIVNI”vo Odnosite so CrpkoRadovskata OPINOK-BANDA i Teroristite na Celo so Forina Ventili itn. ama Ne Se POTPIRAJTE na Imaginarnata “Podrzka”od Vasheto Clenstvo a Tuka i Simpatizeri Spolaj vi AJDAMACI

 6. kirilmakedon

  Мицко небеа плицајци дрогирани псии испуштени од шутка НЕЈСЕ
  СЕ НАФРЛИЈА ОНИЕ СОРОС КУЧИШТА И СДСШ ВОЛЦИ ,, АЛИ ЛАВОТ ОСТАНА ЛАВ И СЕ ОДБРАНИ.
  ШОЧНАА САМИ Д А МРМОРАТ И НЕЗНАЕЈА КАКО ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ОНА АРАМИСКО ВОЛЧЈО ДУВЛО
  БРАВО ТИ СИ ВОИН И СЕ БОРЕШЕ КАКО МОДЕРЕН ВОИН

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ