ЗАВРШЕН „ПРОЕКТОТ НА 21-ВЕК“: Путин утре ќе го отвори Кримскиот мост

  • May 14, 2018

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе го отвори Кримскиот мост, објави прес-службата на Кремљ.

“Рускиот претседател Владимир Путин ќе учествува на церемонијата на отворање на автопатскиот дел на Кримскиот мост. Шефот на државата ќе биде запознаен со подготвеноста на Унифицираниот центар за управување со патиштата и сите услуги за одржување на патишта за контрола на транспортот на Кримскиот мост “, се вели во соопштението.

Патот ќе биде тестиран од страна на тешки камиони и товарни возила утре.

Граѓаните на Русија ќе можат да го користат мостот од 16 мај, објави информативниот центар “Кримскиот мост”.

Претходно «
Следно »