Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗАВРШЕН „ПРОЕКТОТ НА 21-ВЕК“: Путин утре ќе го отвори Кримскиот мост

63%
User Rating

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе го отвори Кримскиот мост, објави прес-службата на Кремљ.

“Рускиот претседател Владимир Путин ќе учествува на церемонијата на отворање на автопатскиот дел на Кримскиот мост. Шефот на државата ќе биде запознаен со подготвеноста на Унифицираниот центар за управување со патиштата и сите услуги за одржување на патишта за контрола на транспортот на Кримскиот мост “, се вели во соопштението.

loading...

Патот ќе биде тестиран од страна на тешки камиони и товарни возила утре.

Граѓаните на Русија ќе можат да го користат мостот од 16 мај, објави информативниот центар “Кримскиот мост”.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ