Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗАЕВ ПРАВЕШЕ МОРБИДНА ПРОПАГАНДА: Заев правеше лажна и морбидна политичка пропаганда со случајот Монструм, најчесното нешто што може да го направи е да си даде оставка

100%
User Rating

Во изминатиот период премиерот Заев и СДСМ водеа приземна кампања на ниски страсти при што во таа црна кампања играа со чувствата на родителите на убиените деца од Смилковско езеро. Вистината овие денови излегува на виделина. Ништо не може да биде сокриено, а со тек на време ниските удари и сопствената црна кампања на Заев стануваат неговиот најголем противник, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето видео обраќање на Фејсбук.

-Таа кампања алудираше дека можеби друг е виновен за убиствата, и дека премиерот Заев ја знае вистината. Откако дојде на власт, единствено што се смени е што осомничените и веќе еднаш осудени, се вратија на одново судење. А вчера и самите родители потврдуваат дека осудените лица чии случаи се на повторно судење се оние кои се, според нив и вистинските виновници, но и слушнавме како истите тие комуницирале со луѓе кои се дел од структурите на власта. Бидејќи велеше дека се знае сега испаѓа дека Премиерот Заев крие докази и попречува правда. Ова е гласно и јасно изживување со тажните судбини на родителите и со целата јавност правејќи лажна и морбидна политичка пропаганда, вели Мицкоски и додава:

„Во суштина пред очи имаме спроведување на тиранската платформа која толку многу ја негираат, а толку ревносно ја исполнуваат луѓето од власта. Поигрувањето со човечки судбини за политички цели не смее да се дозволи. Потребна е правда, а таа не смее да се попречува за било каква дадена концесија или некаков политички договор чија цел е опстојување на власт. Кредибилитетот на Зоран Заев и Владата одамна го немаат, и затоа најчесното нешто што тие може да го направат е да си дадат неотповиклива оставка веднаш“.

loading...

 

Видео обраќање

Заев правеше лажна и мордбидна политичка пропаганда со Монструм, најчесното нешто што може да го направи е да си даде оставка.

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, 18 April 2018

loading...

3 Comments

  1. строиник

    така де….но тие не се ни чесни, да беа, немаше сега власт да бидат…чаре ???? има, НО….помош за одговорот—-со кооперативност и улизивање кон оние кои ги инсталираа овие антимакедонски монструми како квислиншка власт, НЕМА никогаш да бидат симнати од власт, ниту самостојно да си заминат.

  2. aleksandar ivanovski makedonski

    MICKO BE,NAMALI MALCE,I TI SAMIOT ZNAJSH DEKA OVA VLADA KE TRAE DODEKA TIE SAKAAT,MAKEDONIJA KE BIDE DUVLO NA NATO I EU,OVDE KE SI IDAT NA BANKETI NA SHMRKANJE KOKAIN NA KURVANA I NA SE’ DRUGO STO GO PRAVI ZIVOTOT UBAV NA GOLEMITE POLITICHARI, A ZA NARODOT KOJ GO SHISHA!!!

  3. Ag`r

    Ovaj PA, epten dosaden se` te isto drnka kako da e bez alternativa ….

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ