Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗАЕВ ПРВО ЌЕ ГО ИНФОРМИРАЛ ИВАНОВ: За новиот предлог, Заев прво ќе го информира Иванов па потоа лидерите на политичките партии

User Rating

Владата ниту ја потврдува, ниту ја демантира информацијата што во текот на вчерашниот ден се појави во одредени медиуми дека најновиот македонски предлог за името во преговорите со Грција бил „Република Илинденска Македонија“.

– Како што изјави премиерот Зоран Заев во последната фаза од преговорите, од македонска страна се презентирани повеќе опции за можни решенија, а за една од нив потврдено е дека може да биде прифатлива и за двете страни – денеска соопштија од Владата за МИА.

Ставот е речиси идентичен од искажаното од премиерот Заев на вчерашната прес конференција во Софија.

loading...

Владата, меѓутоа, за МИА соопшти дека „нема да следат натамошни коментари за темата, бидејќи за текот на преговорите прво треба да бидат информирани претседателот на државата, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и другите лидери, што ќе се случи во скоро време“.

loading...

2 Comments

 1. Goran

  Slikava vika deka sekoj na svoja strana gleda,so znaci deka nema da ima razbiranje.
  Crpko, bre sto kjorka te ceka.

 2. 1_Канализација

  Хехехеее … море Зајко Кокорајко алал да ти е!
  Фајромчињата заспиени ла нозе а ти онака зајачки на брзина со курлето, пикни-извади а тие ниту осетија, ниту видоа дека то ги онадви на сите !!!
  ХАХАХАААА !!!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ