Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗАЕВ ПРИФАТИЛ ГЕОГРАФСКА ОДРЕДНИЦА: Прифаќањето на име со географска одредница од страна на Заев е загрозување на преговарачките позиции

User Rating

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски во своето гостување во емисијата Отворено на 24 вести истакна дека јавно искажаниот став на Зоран Заев каде што вели дека за македонската влада е прифатливо име со географска одредница директно и се наштетува на преговарачките позиции на Македонија.

-Географска одредница, сега е почетна преговарачка позиција на македонската влада,а компромисот во секој договор мора да се најде на средина што значи Македонија веќе има нарушена преговарачка позиција, а за двете страни да дојдат до договор, Македонија ќе мора да се прифатат максималистичките барања на грчката страна додаде тој.

Според Мицкоски грчката страна ја зацврстува својата преговарачка позиција со се поголеми барања, македонската влада вели лицитира јавно со понуди и прави чекори кои тие ги нарекуваат гестови на добра волја, за кој што македонската страна добива палење на македонското знаме и повторна појава на андарите односно Македонија не доби ништо за отстапките кои ги направи.

loading...

Во однос на преговарачкиот коментираше оти ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи да биде алиби за неуспех на владата на СДСМ, но и нема да прифати недостоинствено решение кое е спротивно на интересите на Македонија.

loading...

2 Comments

 1. kire

  OVOJ MURTINSKI ANTIHRIST SAMO LIKVIDIRANJE DODEKA NEE KASNO MORA OVAA STETOCINKA DAJA SNEMA OD NASAVA BIBLISKA ZEMJA . AJDE NARODE SO GOLI RACE DAGO ZADAVIME ZASTO OVOJ NEZASLUZUVA LESNA SMRT . DA DADE GOSPOT UTRESEN DANEGO RAZDENI . AJDE GOSPODE POMOGNINI .

  • Solun Skopje Sandanski vo Mk

   Kire, ne e samo zaev… ako pocnam da nabrojuvam ke me razdeni I pak ke me stemni.
   Iljadnici se… zaev im e samo glasnogovornik.
   Megjutoa najtragicno od se e sto tie iljadnici seriozno ne se obogatija od celava ujdurma.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ