Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗАЕВ СЕГА ГИ МОЛИ ИНВЕСТИТОРИТЕ: Прво ги напаѓаше и им се закануваше, сега им нуди субвенции на инвеститорите кои не доаѓаат поради високите даноци!

User Rating

Очигледно срамот е непозната категорија за Зоран Заев, бидејќи да ја познаваше оваа категорија пред странските инвеститори немаше да го нуди истото она за што толку многу ја напаѓаше владата на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа се субвенции за гринфилд и браунфилд инвестиции. Оттука Заев треба да се извини на ВМРО-ДПМНЕ за сите невистини, напади и неосновани критики за субвенциите кои сега токму тој ги нуди пред словенечките инвеститори, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Околу неговото тврдење дека владата на СДС креирала добри бизнис услови прашуваме што превзема за добра бизнис клима и кој инвеститор тоа го препозна до сега во последните 6 месеци. Одговорот е нула добри мерки за бизнис и нула странски инвестиции, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ и се додава:

loading...

„Добра бизнис клима не се гради со зголемување на даноците, зголемување на акцизата за нафта, зголемување на персоналниот данок, како и зголемување на данокот на добивка кои кажа дека ќе ги преземе владата на СДС. Нови работни места не се отвораат со непријателски однос спрема странските инвестиции како што гради владата на СДС. Во делот на странски инвестиции владата на СДС доживува вистинско фијаско, досега резултатот е нула странски инвестиции“.

loading...

2 Comments

  1. Klime

    Ne ZAEV ,,,,vi moli investitorite??????!!!!!!
    ZAEV KE MU LIZI KUROT NA INVESTITORITE DOTOGAS DODEKA NE JA UNISTI MAKEDONIJA
    PSIHOLOZITE I PSIHIJATRITE IMAAT MNOGU RABOTA SO POJAVATA NA OVAA NOVA BOLEST NA PREDAVSTVO ILI PO NOVO SATANIZACIJA NA SVE STO NEE TVOE E TOA E MURTINSKA BOLEST

  2. PravoslaV

    Treba da se izvini ?! Ma jok …drugo treba

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ