Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗАЕВ ЌЕ ГО ДОБИЕ СУДОТ ОД НАРОДОТ:ВМРО-ДПМНЕ бара со локалните да се одржат и парламентарни избори

67%
User Rating

Порано или подоцна, според нив, Заев ќе се соочи со судот на народот и предупредува СДС да не помисли да бега од локалните избори како што претходно два пати бегаше од одржувањето на минатогодишните парламентарни избори.

vmro-dpmne

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение го повторува ставот во октомври заедно со локални да се одржат и предвремени парламентарни избори.

loading...

– СДС мора да се соочи со граѓаните и да види што мисли народот за нивната деструктивна политика. Доколку постои барем малку храброст, чесност и одговорност кон сопствениот народ, СДС ќе се согласи во октомври заедно со локалните да се одржат и предвремени парламентарни избори на ист трошок. Криминалецот Заев така ќе слушне од прва рака што мисли народот за неговата антидржавна политика, стои во соопштението.

Народот, како што се наведува во соопштението, не сака туѓи платформи и виткање на сопствената кичма за туѓи цели и интереси.

– Народот се чувствува постизборно измамен со тиранската платформа и затоа на анкетата на ИРИ мнозинството смета дека треба да има нови избори. Анкетата на ИРИ покажа дека народот му го врти грбот на Заев и не сака криминалец да ја води државата. Скоро двојно поголема е поддршката која ВМРО-ДПМНЕ ја има во однос на поддршката на СДС, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Порано или подоцна, според нив, Заев ќе се соочи со судот на народот и предупредува СДС да не помисли да бега од локалните избори како што претходно два пати бегаше од одржувањето на минатогодишните парламентарни избори.

– Одложувањето на локалните избори ќе значи продлабочување на политичката и правна криза во која СДС ја втурна државата уште пред две и пол години, наведуваат од ВМРО-ДПМНЕ и посочуваат дека овие избори треба да се одржат во најбрз можен рок, а заедно со нив и парламентарни избори.

loading...

5 Comments

 1. atanas

  VMRO NE SERETE DOSTA E SMRDIITE OD LAGI ISTYI STE KAKO I ZAEV NEMOJTE DA STANETE BETER KE BIDE ZALNO ZA DEL OD UMNOBOLNITE VMROVCI AKO DOSEGA NE SFATILE DEKA VO MAKEDONIJA NEMA VMRO PARTIJA SVE SE PREDAVNICKI SIPTARSKODROGERASKI -SOROSOIDNI KOMUNJARSKI ALI NIKAKO , MAKEDONSKI PARTII

  • Manimal

   Не е лошо, ама ај научи дека Македонците употребуваат кирилица!
   И обнови си го правописот – ма нервозира! 😉

  • Goce

   Se slozuvam. Dosta so statusi po facebook, twiter. Kade vi se delata goda drzavata e zagrozena?

 2. atanas

  Ti blagodaram

  НЕРВОЗАТА СИ ГО ПРАВИ СВОЕТО !!!!!!

 3. Сотир

  Атанасе!!! Не се нервирај пријателе. Има време и ке видиме колку му држи зборот на муртинецов. Ако откажи и каже пу пу неважи како и се досега што кажал. Тогаш ке игра стапот повторно, не ја окривувај ВМРО јас му верувам само на г. Груевски и пррд. Иванов. Не газат они на гнила штица.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ