Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗАКАНА ЗА ВОЈНА ОД КОСОВО: Демонстрантите во Косово се закануваат „Ако Македонија сака војна, ќе и направиме полошо отколку на Србија“

68%
User Rating

На денешниот протест во Приштина зборуваше и Шyкри Раткоцери од Феризај. Тој го изрази својот гнев за драконските осуди на членовите на Кумановската група, меѓу другото велејќи: “Ако сакате војна, ќе ви ја направиме многу полошо одколку на Србија”, пишува весникот Лајм.


“Дојдовме да протестираме против неправдата, против затворањето на Кумановскиот Херои. Македонија, македонските лидери, прават голема грешка. Тие прво немаат соодветно име за држава што ја имаат и сакаат да ги осудат Албанците и патриотите. О брат ако сакаат војна, ќе им ја направиме поцрна од Србија. Ние ја имаме Албанија, ние ја имаме Америка.
Да живее УЧК! “, рече Роткоцери.

loading...
loading...

17 Comments

 1. Makedon

  Ja imaat albanija I amerika
  Nie imame srce .

 2. Straf

  Bricat petelot, kozjo pleme gnasno.

 3. Крал Марко

  Ќе ве скиниме за миг само повелете живи нема да излезите никој нема да ви помогни ни Америка ни било кој друг …

 4. Снајпер

  Нека повелат нека дојдат.. Ќе кажува после Шипото Оооо Куку Нон и Планината го Пукал од Сите Страни… Кај и да е ќе има реванш… Само нека се помислат од Руска Униформа… Русинот во Сирија им го нагузи племето па сакаат по Православието да пипнат… Ја закачат мечката во Зимски сон и буричкаат по Македонштина каде што не треба… ова тло на земја ги ставило многу такви во ЗЕМЈА Со Господ Напред

 5. Manimal

  НЕ, СУШТЕСТВА, ВИЕ НЕ СТЕ ИЗРАЕЛ!
  ТИЕ ја поседуваат ussa.
  ВИЕ СТЕ САМО ОБИЧНИ ЛИЖАЧИ НА НИВНИТЕ ЛАЈНА!
  Ништо друго.
  А јас навистина сакам војна, па кој ќе победи…

 6. Чиста Македонија

  Ајде бе козоебачи ајде да ја решиме.По 17 години мора да ја решиме

 7. трендафил

  И ИСИЛ ја имаше Америка, а Сиријците Русија.

 8. NIKOLA

  LESNO SI VRVAT ALBANCITE VO MAKEDONIJA TREBA DA SE STRELAT SITE SIPTARSKI TERORISTI NE TREBA SUD ZA TAKVI ZIVOTNI SO SE ODNESUVA ZA SRBIJA ZA DVA SATI MOZAT DA GO IZGORAT CELO KOSOVO A AMERIKANCITE MOZAT SAMO DA JADAT LAJNA AMERIKANSKATA POLITIKA E NAJRASIPANATA KURVA NA SVETOT EH ZLATNA RUSIJA USTE MALKU I KE VIDITE SO E VOJNA DA ZIVEJ MAKEDONIJA DA ZIVEJ RUSIJA A VIE TERORISTI MOZITE DA JADITE SAMO LAJNA SVINSKI

 9. Stranec

  O LJOCKI, SO NETRPENIE VE CEKAME DA “I RIPNETE” NA MAKEDONIJA, I NIE I SRBITE I RUSITE!!!
  O LJOCKI, NAVISTINA MORAME EDNAS DA RASCISTIME OVDE NA BALKANOT – ILI NIE ILI VIE.

 10. Maverick

  Ќе ги Решиме Козојебите… Ќе им се случи Сирија само не се Свесни што Трибунал ќе им суди… котелот само врие и испарува до своето Превривање… Ќе им биде МРАК на ШКОНЦИТЕ или Кој го изгаси светлото… Ни тој Нивниот АЛА АЛА БУДАЛА нема да им помогне….

 11. Maverick

  Ќе ги Решиме Козојебите… Ќе им се случи Сирија само не се Свесни што Трибунал ќе им суди… котелот само врие и испарува до своето Превривање… Ќе им биде МРАК на ШКОНЦИТЕ или Кој го изгаси светлото… Ни тој Нивниот АЛА АЛА БУДАЛА нема да им помогне….

 12. Цацко Муртински

  О ти ја го имам куриштево дојди да го испушиш со шипнија и бејли

 13. Nestor

  Kpga srbija ne ve napravi svinski kolbasi vreme e za kozoebacite da gi nema
  GNASNO PLEME UMNOBOLNO SVE SAMO SO DRLOGA ZAKANA UCENA SILA SMRDENI GNIDI.

 14. Сведок

  Јасно е ко ден, додека не ја завземат и позицијата Претседател на РМ ќе провоцираат сите… Главното следи потоа…

 15. Ag`r

  So be sakate siptarski zabi da prodavate na uro-amerikancite !!!

 16. Lupco Sydney - Australia

  NE SI IGRATE KAKO DECA , SVATETEA ZAKANATA !!!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ