Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗАПОЧНА ДИВЕЕЊЕТО НА РЕЖИМОТ НА СДС: Екс-телохранителот на Фрчковски и претседател на СДС во Илинден претепал 15-годишник на игралиште во Белимбегово!

58%
User Rating

Започна дивеењето на структурите на СДС, а само во последните пет дена граѓаните пријавуваат инциденти и насилства извршени од високи членови на партијата и вработени во владините структури кои предизвикале серија на сериозни прекршувања на законите

 

loading...

Пред пет дена во Владата на Р.Македонија се случил насилен настан, а дошло и до загрозување на живот со ладно оружје, а како што информираат вработените настанот бил прикриен, а од МВР воопшто не коментираат за оваа случка. Впрочем и настанот не беше објавен во дневниот билтен на министерството.

На 13-ти овој месец, заменик директорот на УЈП Исмет Гури кој се претставувал дека е куќен пријател на Заев пак, со тупаници претепал 62-годишен вработен на управата. Од УЈП го потврдија инцидентот, додека во МВР молчат.

До нашата редакција попладнево пристигна информација за насилство од страна на првиот човек на СДС во Општина Илинден, Милош Марковски кој вчера претепал 15-годишно момче.

Момчето со сериозни повреди е префрлено во болница.

Инцидентот според очевидците кои се јавија во редакцијата се случил на игралиште во Белимбегово. Марковски со клоци и тупаници го нападнал момчето кое паднало на земја и загубило свест. Мишо Марковски е поранешен член на обезбедувањето на Љубомир Фчковски, а сега според информациите на терен е еден од најсериозните кандидати за градоначалник на СДС во општина Илинден.

Жители на општината велат дека физичките напади, заканите и насилството од страна на членови и функционери на СДС, се секојдневние откако Заев ја формираше владата. Најчеста закана е дека никој нема да може да им помогне бидејќи и полицијата и алфите сега биле СДС.

Како и за претходните настани, така и за овој инцидент, нема белешка во дневниот билтен на МВР, а оттаму за Инфомакс не го потврдија инцидентот. Сепак, по доаѓањето на Спасовски на чело на МВР ваквата пракса на прикривање на сериозни инциденти на насилство стана секојдневие.

Ваков сличен настан МВР и Спасовски прикриваа и кога обезбедувањето на Заев нападна момчиња во дискотека во Струмица.

 

 

loading...

9 Comments

 1. Весна Спиркоска

  ТИЕ И ЌЕ ПОЧНАТ СЛОБОДНО ДА НЕ УБИВААТ И САМО ОД ЗАБАВА А НИЕ ЌЕ СИ МОЛЧИМЕ И ЌЕ ЧЕКАМЕ ОД БОГА ПОМОШ ЗАТОА ШТО ДРУГ ОСВЕН ДА СЕ СОБЕРИМЕ И ДА УДРИОМЕ ПО сдс АЛБАНСКА САМО ЗАТОА ШТО ГРБОТ ИМ ГО ЧУВАЛЕ сад И еу ОЛИЦЕТВОРЕНИ ВО ЛИКОТ НА ЧАДОРОТ ВО КОЈ СКУТ ИМ СЕДНАА И ИВАНОВ И ГРУЈО

  • Manimal

   Се надевам дека детето има родители.
   За СЕКОЈ родител важи ЕДИНСТВЕНИОТ И НАЈСВЕТ ЗАКОН – ЗАШТИТА НА ПОТОМСТВОТО.
   Посерете и се на кукавичката цајканарија (како и секаде во светот, психопати и типови кои немаат мадиња да се криминалци, па се кријат зад униформа) и ЗАШТИТЕТЕ СИ ГИ ДЕЦАТА!
   НЕ кукумјавчите, НЕ плачете, НЕ очекувајте помош од жителите на Република Пиздонија (освен ако и вие сте дел од неа, а не од Македонија).
   И не морате да сте гласни – тивка вода планини руши }:-).

 2. Dimitar

  Makedonskiot narod e ko pretepano kuče, štom nema da pokaže želba za opstanok nema da opstane. Ovie komjunari, kodoši i platenici udiraat po nas, a nie go vrtime obrazot. A koj se tie antiMakedonski platenici? Skapani neranimajkovci koj našle na isplašlen i izmalteratiran narod. Tie vo sušnost se PARASITI!! Što treba za parasiti, da čekame dodeka ni go oslabuvaat organizmot se do našiot smrt? A da ne treba da im se nasvrtime kon agresorite? Ima načini. OVIE KE NE ZBRIŠAT OD SVETOT, ZOŠTO GI TRPIME? SAMO SMRT ZA VAKVI DEGENERATIVCI!!

 3. Bo

  GRUJO I HORHE SE UPLASENI MAZENCA SO MADINA SUPLIVI BEZ JAJCA.TIE SE OSTAVENI NA VLAST NE DA GO RUSE SDS NEGO DA NE GI OSTAVAE PRAVITE PATRIOTI DA SE DIGNAT NA BUNT PROTIV SEGASNIOT REZIM A ISTO PROTIV NIV SAMITE ZA DA OSTANAT KADE STO SE.TOA E IGRA NA ISTI GLUMCI SAMO SPAKOVANI VO DVE RAZLICNI PAKOVKI.

 4. Sandre

  O va kuce Bejli e glavniot akter planot za ubivanje na sve sto e makedonsko zapocna na GRUJO I SONCOGLEDON IVANOV MU STAVIJA DOVOLNO ZA DA MOLCAT NE BARAJTE NARODE OD VAKVI PREDAVNICI POMOS POMOS E SAMO SAMOORGANIZIRANJE SO POMOS NA NASITE RUSKI BRAKA DA NI DADAT ORUZJE DOVOLNO E OVIE KOMUNJARI GO SOBRAA CELO ORUZJE I ZATOA TEPAAT ZATVORAAT GI DROGIRAAT MALOLETNICKI KRADAT EDNOSTAVNO IZIGRAVAAT KAUBOJCI

 5. СМРТ ЗА ШИПТАРИ БУГАРИН КОМУЊАРИ И ГРЦИ

  Не се само гомната американци виновни,туку пред се нашите одродници петоколонаши удбашки и се знае шиптарите кучињата на копче на сад.Народов наш е разочарувачки наместо до сега да гореше собранието калето и шиптарските маала,овие се скрија како пички под кошула.Ми се кине срце кога го кажувам ова,ама кога сте глупи нека ве ебат.Жална моја Македонијо!

 6. kire

  PA DOBRO OVA DETE IMA LI TATKO ,BRAT ,CICKO , VUJKO I DRUGA RODA PA KE OSTANETE LI RAVNODUSNI NA OVA KOMUNJARSKO KOPILE . SLUSAJTE MILO ZA DRAGO NACEKAJTEGO I NE DA GO OSTAVITE ZIV NEGO UBIJTE GO TOA GOMNO SAMOBENDISANO.NEMA NEKOJA FILOZOFIJA NACEKAJTEGO IZAVRSETEJA RABOTATA IFRLETEGO U VARDAR NEKA SKAPUVA MAMU MU EBAM NASOL NA DETE DA POKAZUVA SILA. POCNETE BRAKA OD VAKVI GOVNA CISKA .

 7. delije skopje

  jas sum od belimbegovo i nikakvo tepanje nemalo, doata go lazete narodot !

 8. Dimitar

  Da, isto taka nema dogovor so “bugarija” prodažba na imeto, nema nitu Tiranska Platforma, ima samo komjunarska lapana bez kraj. SMRT ZA KOMJUNARI, ZA KODOŠI i SOROSOIDNI PLATENICI!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ