Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗА ШТО НАВИСТИНА „ПАДНА“ СОВЕТНИКОТ НА СПАСОВСКИ: Причината која Спасовски ја соопшти, не кореспондира со вистината

3%
User Rating

Оливер Спасовски дури и на денешната прес конференција безочно ја излажа македонската јавност околу вистинската причина за апсењето на советникот на неговиот кабинет Драган Симоновски.

 

loading...

Вистинската причина е барањето на поткуп на кандидат за полицаец од Ѓорче Петров на последниот конкурс за прием на полицајци кој неодамна се спроведе во МВР.

На Драган Симоновски му е сменет членот по кој се гони се со цел да не се дознае вистината и да не се доведе во прашање регуларноста на целокупниот конкурс кој се спровел со досега невидени малверзации и ургенции за прием на лица по партиска линија како и оние кои дале пари токму на полициски функционери како Симоновски за да бидат примени на огласот.

Претходно, Симоновски во предизборието беше јавно забележан во присуство на партиското обезбедување на СДСМ од Ѓорче Петров, инаку познати сторители на неколкукратни кривични дела за насилство и обид за убиство.

Очигледно е дека Симоновски оддавал службени тајни секаде каде можел од тоа да профитира Оливер Спасовски мора да и одговори на македонската јавност зошто толерирал лице во својот кабинет кое искористувајќи го познавањето на полициското работење свесно го злоупотребил системот на прибирање на податоци по таен пат и овозможил класична злоупотреба заради сопствени цели.

За ова лице да биде унапредено Оливер Спасовски и Зоран Заев политички преговараа уште во техничката влада која требаше да организира избори за денес Спасовски и Заев од истиот да се оградуваат.

loading...

2 Comments

  1. aleksandar ivanovski makedonski

    SAMI POMEGU SEBE KE SE IZEBAT ,NE SE ZNAJ KOJ KOLKU KRADE VO CELOKUPNATA GARNITURA NA CHOVEKOJADCITE ,KRAJOT MU E POZADI PETICITE PA POSLEM KE IMA USHTE PODEBELO DUPENJE!!!

  2. Trpe

    Rabotata trgna od mrtvatat tocka sega ke pocne medjusebno istrebuvanje za toa koj povkje ukral a ne go podelil so ministerot i premierot

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ